شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۹/۱۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۹:۱۴ - اذان ظهر:۱۲:۳۴:۳۸ - اذان مغرب:۱۹:۰۲:۱۲

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۵۶۶۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ - ساعت ۱۰:۳۹
مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی اعلام کرد:

وقوع ۵۷ حادثه گازی در استان طی ۹ ماهه امسال

مدیر عامل شرکت گاز خراسان شمالی گفت: طی 9 ماهه امسال 57 حادثه گازی در استان رخ داده اند که بر اثر آن دو نفر جان باختند.
وقوع 57 حادثه گازی در استان طی 9 ماهه امسال,

به گزارش عصر اترک، حسن‌رضا میربلوکی، مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی ۹ ماهه امسال نیز ۵۷ حادثه گازی در استان گزارش شد که در این حوادث، دو نفر جان باختند.

میز بلوکی افزود: یک نفر از آنان در حادثه آتش سوزی و یک نفر بر اثر گازگرفتگی فوت کردند. 

وی همچنین گفت: طی ۹ ماهه پارسال ۱۸ حادثه گازی رخ داده بود که در آن دو نفر بر اثر گازگرفتگی و مسمومیت با گاز مونوکسید کربن فوت کرده بودند.

وی افزود: در زمستان پارسال ۲۸ حادثه گازی برای مشترکان گاز استان رخ داد که ۹ نفر از این حادثه دیدگان بر اثر گازگرفتگی جان خود را از دست دادند.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی استفاده از اجاق گاز تک شعله به عنوان وسیله گرمایشی را یکی از علل اصلی بروز حوادث گازی در استان عنوان کرد و گفت: استفاده از این تجهیزات در فضای بسته و بدون تهویه، موجب کمبود اکسیژن و انتشار گاز مرگ آور می شود. 

وی در ادامه بیان کرد: با توجه به اینکه طی سال های گذشته بیشترین عامل اتفاق حوادث انفجار و آتش سوزی برای مشترکان گازی استان مشکل شیلنگ گاز بوده است، افزود: در این موارد، شیلنگ بدون بست فلزی استفاده شده و یا بست مناسب نداشته، و یا اینکه دچار پوسیدگی و خوردگی و زدگی بوده است. 

وی تصریح کرد: مشترکان باید هر سال شیلنگ وسایل گازسوز را خود را بررسی کنند و حتی در صورت سالم بودن ظاهری آن نیز هر سه سال یکبار آنرا تعویض کنند.

میربلوکی همچنین خاطر نشان کرد: طی سال های گذشته اتفاق گازگرفتگی با مونوکسید کربن و ترقیق اکسیژن مربوط به ترک و درز در دودکش بیشترین علت حوادث مشترکان گازی استان بوده است که در راستا، مشترکان باید هرساله قبل از استفاده از سالم بودن مسیر عبور گازهای حاصل از احتراق و وجود کلاهک اچ (H) ساختمان خود را بررسی کنند.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک