سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۲/۲۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۲:۳۲ - اذان ظهر:۱۱:۵۳:۴۷ - اذان مغرب:۱۷:۴۸:۲۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس ورزشی | کد خبر: ۲۸۲۵۷۲۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ - ساعت ۱۶:۱۴
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان شمالی خبر داد:

خراسان شمالی فاقد یک سانتی متر فضای خوابگاه ورزشی استاندارد / ساخت ۵ سالن ورزشی در راز و جرگلان

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان شمالی یکی از دغدغه های مهم خراسان شمالی در حوزه ورزش را نبود خوابگاه ورزشی خواند و گفت: با پیگیری های صورت گرفته، مبلغ هشت میلیارد تومان برای ساخت یک خوابگاه ورزشی در بجنورد اختصاص پیدا کرده است.
خراسان شمالی فاقد یک سانتی متر فضای خوابگاه ورزشی استاندارد / ساخت 5 سالن  ورزشی در راز  و جرگلان,

به گزارش عصراترک، کوروش بهادری، مدیرکل ورزش و جوانان خراسان شمالی عصر امروز در جمع اصحاب رسانه خراسان شمالی اظهار کرد: علی رغم اعتبارات پایینی که در بخش ورزش در استان خراسان شمالی وجود دارد، حال ورزش استان مطلوب است.

وی ادامه داد: برگزاری اولین تجربه رویدادهای جهانی کشتی و ورزشهای زورخانه ای و پهلوانی در استان خراسان شمالی طی چندماهه اخیر تاثیرات به سزایی داشته است.

بهادری در توضیح به پایین بودن سطح مسابقات جهانی که در استان برگزار شد، گفت: کشور ایران بانی توسعه کشتی و ورزش های زورخانه ای در سراسر جهان است و قطعا رشته هایی که در کشورهای مختلف بخواهند شکل بگیرند نیاز به ایجاد زیرساختهایی دارند، شاید برگزاری این مسابقات به لحاظ فنی در حد ایران نبود، اما روز به روز بهتر خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: برای توسعه ورزشهای زورخانه ای در کشور باید هزینه کرد، زیرساختها را توسعه داد، مسابقات را برگزار کرد تا با حضور کشورهای مختلف این رشته جایگاه واقعی اش در کل جهان را پیدا کند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در دهه فجر امسال 500 برنامه ورزشی برگزار خواهد شد،افزود: برگزاری لیگ برتر کوراش، مسابقات فوتبال منطقه ای، فوتسال، والیبال از برنامه های شاخصی هستند که در این ایام تدارک دیده شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان شمالی با اشاره به اینکه پنج سالن ورزشی در رازو جرگلان راه اندازی می شود، یادآور شد:مبلغ هشت میلیارد تومان برای ایجاد چهار سالن ورزشی در شهرستان رازوجرگلان تخصیص پیدا کرد، که سالن گرکز نیز به آنها اضافه شد که با اعتبارات استانی و شهرستان ساخته شود.

وی اضافه کرد: اعتبار 500 میلیون تومان برای مرحله آغازین هر سالن اختصاص داده شده که به محض معرفی زمین توسط شهرستان رازو جرگلان عملیات ساخت آغاز می شود.

این مقام مسئول بیان داشت: مصوبات سفر ریاست جمهوری که در حوزه ورزش به خراسان شمالی اختصاص پیدا کرد، مبلغ 46 میلیارد و 500 میلیون تومان بود که مصوب شده است 22 میلیارد تومان در سال 98 و 24 میلیارد و 500 میلیون تومان در سال 99 اختصاص پیدا کند.

بهادری یکی از دغدغه های مهم خراسان شمالی در حوزه ورزش را نبود خوابگاه ورزشی خواند و گفت: یک سانتی متر فضای خوابگاه ورزشی استاندارد در خراسان شمالی وجود ندارد، با پیگیری های صورت گرفته، مبلغ هشت میلیارد تومان برای ساخت یک خوابگاه ورزشی در بجنورد اختصاص پیدا کرده است که 4 میلیارد تومان آن در سال 98 و مابقی در سال 99 تخصیص پیدا خواهد کرد.

وی با بیان اینکه زمینی به مساحت 2000 متر برای ساخت خوابگاه در مجموعه تختی پیش بینی شده است، گفت: برنامه ریزی ها بر این اساس است که مجموعه به صورت هتل ورزش به بهره برداری برسد  که کسب درآمد پایدار برای مجموعه ورزش داشته باشد.

 

انتهای پیام./ رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک