سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۴/۷/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۴۷:۳۰ - اذان ظهر:۱۲:۴۲:۴۱ - اذان مغرب:۱۹:۲۷:۴۳

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۵۸۴۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ - ساعت ۱۵:۱۲

افزایش ۷ درجه‌ای دمای هوا در غرب و شمال کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به افزایش ۵ تا ۷ درجه‌ای دمای هوا در غرب و شمال کشور گفت: سامانه بارشی جدیدی طی روز جمعه (۱۸ بهمن‌ماه) به کشور وارد می‌شود.
افزایش ۷ درجه‌ای دمای هوا در غرب و شمال کشور,

صادق ضیاییان در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این‌که امروز (۱۶ بهمن‌ماه) در بیشتر مناطق کشور آسمان صاف است و روند افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود، اظهار کرد: در شمال شرق بارش پراکنده و وزش باد و در دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های تهران و سمنان وزش باد رخ می‌دهد. طی روز پنج‌شنبه و اوایل روز جمعه (۱۷ و ۱۸ بهمن) در اردبیل و غرب سواحل دریای خزر وزش باد شدید و افزایش ۵ تا ۷ درجه‌ای دما خواهیم داشت.

مدیرکل پیش‌بینی‌ و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه از بعد از ظهر فردا (۱۳ بهمن‌ماه) در نوار غربی کشور ابرناکی، وزش باد و بارش پراکنده رخ می‌دهد، تصریح کرد: طی روز جمعه (۱۸ بهمن‌ماه) به‌تدریج با ورود سامانه بارشی به غرب کشور بارش باران و برف در شمال غرب و دامنه‌های زاگرس در استان‌های کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری و ایلام آغاز می‌شود.

به گفته ضیاییان طی روز شنبه (۱۹ بهمن‌ماه) سامانه بارشی علاوه بر نوار غربی کشور در شمال بوشهر، فارس و غرب اصفهان نیز فعال خواهد بود و در دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز، تهران و شمال شرق بارش و وزش باد شدید رخ می‌دهد. همچنین بعد از ظهر شنبه (۱۹ بهمن‌ماه) نیز در سواحل دریای خزر بارش شروع خواهد شد.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این‌که طی روز شنبه (۱۹ بهمن ماه) در جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، شمال کرمانشاه، جنوب لرستان و چهارمحال و بختیاری بارش از شدت بیشتری برخوردار می‌شود، اظهار کرد: طی روزهای یکشنبه و دوشنبه (۲۰ و ۲۱ بهمن‌ماه) در دامنه‌های زاگرس مرکزی و سواحل شمالی کشور بارش و کاهش نسبی دما حدود ۷ تا ۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود و در نوار شرقی کشور بارش و وزش باد رخ خواهد داد.

وی ادامه داد: طی روز سه‌شنبه (۲۲ بهمن‌ماه) این سامانه در سواحل شمالی و نوار شرقی کشور فعال خواهد بود و سبب بارش، وزش باد و کاهش دما در این مناطق و به‌تدریج از کشور خارج می‌شود.

ضیاییان در پایان درباره‌ وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۱۷ بهمن‌ماه) صاف همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (۱۸ بهمن‌ماه) نیز کمی ابری در بعد از ظهر همراه با افزایش ابر و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۶ درجه سانتیگراد و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک