سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۲/۲۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۲:۳۲ - اذان ظهر:۱۱:۵۳:۴۷ - اذان مغرب:۱۷:۴۸:۲۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۵۸۷۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ - ساعت ۱۳:۳۳
در جلسه شورای برنامه ریزی خراسان شمالی مصوب شدند؛

سند توسعه اشتغال منطقه مرزی راز و جرگلان و احداث ۵ ناحیه صنعتی در استان

در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان شمالی، امروز سند توسعه اشتغال منطقه مرزی راز و جرگلان جهت اجرا و احداث 5 ناحیه صنعتی در چهار شهرستان مصوب شدند.
سند توسعه اشتغال منطقه مرزی راز و جرگلان و احداث 5 ناحیه صنعتی در استان,

به گزارش عصر اترک،حسن پارسي پور، رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزی خراسان شمالی درباره سند توسعه اشتغال منطقه مرزی شهرستان راز و جرگلان اظهار کرد: تدوین این سند توسط یک تیم کارشناسی انجام شده است که تصویب آن، الگوی اقدامات اجرایی برای ایجاد فرصت های اشتغال در منطقه مرزی این شهرستان خواهد شد.

به گفته پارسی پور، لزوم تدوین این سند بر این اساس بود که 60 هزار نفر از جمعیت شهرستان راز و جرگلان در مناطق مرزی آن سکونت دارد و 70 روستای این شهرستان در مناطق مرزی آن واقع هستند.

وی افزود: این شهرستان دارای جمعیت جوان آماده بکار و جویای کار است.

در عین حال، وی خاطر نشان کرد: این شهرستان، مهاجر فرست است و مهاجرت از این شهرستان به صورت خانواری به استان های گلستان، تهران و خراسان رضوی هستند.

با این وجود، پارسی پور کشاورزی، پرورش اسب ترکمن، بافندگی و تولید فرش دستبافت ابریشم بافی، نوغان داری، زنبورداری، فرآوری گیاهان دارویی، وجود اقوام، جاذبه های تاریخی و اکوتوریسم را از مهمترین ظرفیت های اقتصادی این شهرستان برشمرد و افزود: با اولویت بندی این ظرفیت های اشتغال زا و اقتصادی در این شهرستان و تقویت آنان از محل حمایت های مالی و سرمایه گذاری برای آنها می توان ظرفیت اشتغال های پایدار و رونق اقتصادی را در این شهرستان به ویژه برای مناطق مرزی آن رقم زد که در این سند به این ظرفیت ها پرداخته شده است.

به گزارش عصر اترک، سند توسعه اشتغال منطقه مرزی شهرستان راز و جرگلان امروز در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با اخذ 20 رای موافق مصوب شد.

همچنین امروز در این جلسه اعضای جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان به احداث پنج ناحیه صنعتی شامل منطقه خرق در شهرستان فاروج، منطقه صفی آباد در شهرستان اسفراین، منطقه پیش قلعه در شهرستان مانه و سملقان همچنین در مناطق جرگلان و غلامان در شهرستان راز و جرگلان رای مثبت دادند که احداث این نواحی صنعتی در این مناطق یاد شده، مصوب شد.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک