سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۲/۲۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۲:۳۲ - اذان ظهر:۱۱:۵۳:۴۷ - اذان مغرب:۱۷:۴۸:۲۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۵۸۸۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ - ساعت ۱۸:۳۳
مدیر کل امور مالیاتی خراسان شمالی اعلام کرد:

وصول ۲۷۷ میلیارد تومان درآمد مالیاتی طی ۱۰ ماه/پرداخت ۴۲۳ میلیارد تومان ارزش افزوده به شهرداری ها و دهیاری ها

مدیر کل امور مالیاتی خراسان شمالی گفت: 277 میلیارد تومان مالیات طی 10 ماهه امسال از مودیان استان وصول و برای استان درآمدزایی شد.
وصول 277 میلیارد تومان درآمد مالیاتی طی 10 ماه/پرداخت 423 میلیارد تومان ارزش افزوده به شهرداری ها و دهیاری ها,

به گزارش خبرنگار عصر اترک، یوسف یعقوب نژاد، مدیر کل امور مالیاتی خراسان شمالی در  نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: طی 10 ماهه امسال 277 میلیارد تومان مالیات از مودیان استان وصول شد که 180 میلیارد تومان آن مالیات مستقیم و 97 میلیارد تومان دیگر آن مالیات غیرمستقیم بوده است.

یعقوب نژاد افزود: این میزان مالیات وصول شده در استان 83 درصد از کل درآمد مالیاتی پیش بینی شده برای استان در سال جاری بوده است.

به گفته وی، از مجموع 277 میلیارد تومان مالیات وصول شده در استان طی 10 ماهه سال جاری، 35 درصد آن مربوط به مالیات ارزش افزوده، 28 درصد مربوط به مالیات اشخاص حقوقی دولتی و غیر دولتی، 23 درصد مربوط به مالیات حقوق دولتی ها و بخش خصوصی استان، شش درصد مربوط به مالیات مشاغل استان، پنج درصد مربوط به مالیات مستغلات، سرقفلی ها و نقل و انتقالات املاک استان همچنین سه درصد مالیات نیز مربوط به مالیات متفرقه هستند.

افزون بر این، وی خاطر نشان کرد: مبلغ 78 میلیارد تومان عوارض ارزش افزوده وصول شده در استان داشتیم که 52 میلیارد تومان آن به شهرداری های استان، 25 میلیارد تومان به روستاهای دارای دهیاری و یک میلیارد تومان دیگر نیز به روستاهای فاقد دهیاری و عشایر استان پرداخت شد که در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته پرداخت عوارض ارزش افزوده به این نهادها پنج درصد رشد داشته است.

در عین حال، یعقوب نژاد یادآور شد: در مجموع از نیمه دوم سال 87 تا به کنون در استان 423 میلیارد تومان از محل وصول عوارض ارزش افزوده به شهرداری ها و دهیاری های استان واریز انجام شده است.

وی در بخش دیگری از سخن خود به وجود 30 هزار صنف در استان شامل اصناف، نظام مهندسی ساختمان، نظام پزشکی و اشخاص حقوقی اشاره کرد و گفت: 52 درصد از این اصناف استان معاف از پرداخت مالیات، 48 درصد از این اصناف مشمول پرداخت مالیات زیر یک میلیون تومان همچنین 10 درصد دیگر نیز مشمول پرداخت مالیات بالای یک میلیون تومان هستند.

وی اعلام کرد: در استان در خرداد ماه امسال 26 هزار و 697 فقره اظهار نامه مالیاتی در بخش مشاغل به اداره کل امور مالیاتی تسلیم شد که در مقایسه با خرداد ماه سال گذشته تسلیم اظهار نامه مالیاتی از سوی مودیان استان هفت درصد ( معادل هزار و 600 فقره اظهار نامه ) رشد یافته است.

مدیر کل امور مالیاتی خراسان شمالی در خاتمه درباره استرداد مالیات و ارزش افزوده به صادرکنندگان استان عنوان کرد: طی 10 ماهه امسال 15 میلیارد تومان از محل منابع مالیات استان به صادرکنندگان استان استرداد شد.

انتهای پیام/قهرمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک