سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۲/۲۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۲:۳۲ - اذان ظهر:۱۱:۵۳:۴۷ - اذان مغرب:۱۷:۴۸:۲۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۵۸۹۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ساعت ۱۲:۳۹
استاندار خراسان شمالی دستور داد:

تعیین تکلیف زمین های ملی مورد اختلاف ادارات کل طی یک ماه آینده

استاندار خراسان شمالی در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان گفت: ادارات کل منابع طبیعی، راه و شهرسازی و امور اراضی استان طی یک ماه آینده باید زمین های ملی مورد اختلاف را تعیین تکلیف کنند تا این زمین ها برای واسپاری به طرح های سرمایه گذاری مشخص شوند.
تعیین تکلیف زمین های ملی مورد اختلاف ادارات کل طی یک ماه آینده,

به گزارش خبرنگار عصر اترک، امروز صبح در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، سید علی میر کریمی، مدیرکل جذب و حمایت سرمایه گذاری استانداری خراسان شمالی موضوع اختصاص زمین برای مجوزهای بی نام همچنین زمین های ملی مورد اختلاف میان ادارات کل منابع طبیعی و راه و شهرسازی در استان را مطرح کرد و گفت: برای معرفی مجوزهای سرمایه گذاری بی نام استان به سرمایه گذاران باید 50 فقره زمین ملی بدون مشکل اختصاص داده شود.

در این جلسه، محمد علی شجاعی، استاندار خراسان شمالی درباره اختصاص زمین های ملی به مجوزهای سرمایه گذاری بی نام اظهار کرد: دستگاه های اجرایی ذی ربط، نگهبان زمین های ملی نیستند.

شجاعی تصریح کرد: زمین های ملی که باید به مجوزهای بی نام اختصاص داده شود، تعیین تکلیف شود.

وی اظهار کرد: سرمایه گذاران نباید گرفتار فرآیندهای اداری برای دریافت زمین های ملی شوند.

وی همچنین یادآور شد: همایش سرمایه گذاری خراسان شمالی در خرداد ماه سال 99 برگزار خواهد شد، بنابراین دستگاه های اجرایی ذی ربط باید تا برگزاری این همایش زمین های ملی تعیین تکلیف شده را برای موضوع سرمایه گذاری ها مشخص کنند.

استاندار خراسان شمالی در بخش دیگری از سخن خود دستور داد: ادارات کل منابع طبیعی، راه و شهرسازی و ثبت اسناد و املاک خراسان شمالی همچنین امور اراضی جهاد کشاورزی استان طی یک ماه آینده زمین های ملی مورد اختلاف میان خود را تعیین تکلیف کنند تا این زمین ها برای واگذاری به سرمایه گذاری ها مشخص شوند.

شجاعی افزود: زمین های ملی تعیین تکلیف شده که باید به شهرداری های استان اختصاص داده شوند نیز مشخص شوند.

نهضت راه اندازی صنایع کوچک و بزرگ در استان کلید بخورد

به گزارش عصر اترک، در این جلسه رضا فیروزه، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی به صدور 190 جواز تاسیس به ارزش 10 میلیارد تومان همچنین اعلام آمادگی یک شرکت چینی در زمینه راه اندازی واحد سنگ بری برای سنگ های معدنی مرمریت استان اشاره کرد و گفت: تحقق سرمایه گذاری برای بخشی از این پروژه ها به حمایت همه جانبه استان نیاز دارد.

فیروزه همچنین به صدور جواز تاسیس پروژه استحصال منیزیوم از دولومیت برای تولید محصول شمش منیزیوم در شهرستان گرمه توسط یک شرکت دانش بنیان استان نیز اشاره کرد و افزود: مشخص شده است که برای اجرای این پروژه از محل بند الف تبصره 18 تسهیلات اعطا شود این در حالی است که از این محل اعتبار لازم برای اعطای تسهیلات به این پروژه وجود ندارد که حال از استانداری خراسان شمالی پیگیری اخذ تسهیلات از صندوق توسعه ملی را درخواست شده است.

محمد علی شجاعی، استاندار خراسان شمالی در این جلسه در این باره اعلام کرد: مسئله دریافت تسهیلات از صندوق توسعه ملی برای این پروژه را پیگیری خواهم کرد.

شجاعی در ادامه با یادآوری این مطلب که برای توسعه اقتصادی استان واحدهای تولیدی پیشین و پسین صنایع مادر استان توسط سرمایه گذاران بخش خصوصی راه اندازی شوند تا محصولات تولیدی صنایع مادر استان به ارزش افزوده تبدیل شوند، خواستار شد: دستگاه های اجرایی ذی ربط مزیت های نسبی در بخش های اقتصادی استان را شناسایی و برای جذب سرمایه گذاران اعلام کنند.

وی تصریح کرد: در خراسان شمالی باید نهضت راه اندازی صنایع کوچک و بزرگ کلید بخورد و برای این نهضت ضرورت دارد تا دستگاه های اجرایی ذی ربط استان طرح های مزیت دار را شناسایی و معرفی کنند.

انتهای پیام/  

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک