شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۱۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۲۲:۲۷ - اذان ظهر:۱۲:۴۵:۰۵ - اذان مغرب:۱۹:۵۲:۳۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۵۹۰۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ساعت ۱۷:۱
مدیر جهاد کشاورزی فاروج:

افتتاح پروژه استخر آب کشاورزی در تیتکانلو

مدیر جهاد کشاورزی فاروج از اجرا و بهره برداری از پروژه ها استخر آب کشاورزی با حجم 200 هزار متر مکعب در سطح 5 هکتار و پروژه آبیاری قطره ای با قابلیت کم فشار در سطح 300 هکتار در آینده نزدیک خبر داد.
افتتاح پروژه استخر آب کشاورزی در تیتکانلو,

مهران حیاتی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فاروج در گفتگو با خبرنگار صبح فاروج درباره پروژه های دهه فجر گفت: یکی از این پروژه ها استخر آب کشاورزی با حجم 200 هزار متر مکعب در سطح 5 هکتار است.

وی افزود: این استخر قرار است در دوفاز، که فاز یک آن 75 هزار متر مکعب در سطح 8.1 هکتار و فاز دو آن باحجم 125 هزار مترمکعب در سطح 2.3 هکتار خواهد بود.

مدیر جهاد کشاورزی فاروج اظهار داشت: اعتباری که تا کنون در این پروژه هزینه شده 65 میلیون تومان در سال 97 و در سال  98،  450میلیون تومان از اعتبارات سفر ریاست جمهوری تخصیص و پیمانکار آن مشخص شده که در چند روز آینده شروع به کار خواهد کرد.

 حیاتی بیان داشت: مبلغ 590 میلیون تومان هم در کمیته برنامه ریزی شهرستان برای این طرح مصوب شده و به محض این که از طرف سازمان مدیریت و برنامه ریزی تخصیص پیدا کند، پیمانکار آن مشخص و کار انجام خواهد شد.

وی گفت: تکمیل کننده این پروژه که پس از اتمام آن آغاز خواهد شد، پروژه آبیاری قطره ای با قابلیت کم فشار است که در حوزه جویبار شهر تیتکانلو انشالله عملیاتی خواهد شد.

وی تصریح کرد: مساحت این طرح نیز 300 هکتار بوده که بهره بردار آن 130 نفر است. اعتبار که برای این طرح نیز پیش‌بینی  شده چیزی حدود 52 میلیارد ریال خواهد بود که 44 میلیارد ریال آن را جهاد کشاورزی به صورت بلاعوض به کشاورزان این منطقه تخصیص خواهد داد و 8 میلیارد ریال نیز باید بصورت خودیاری و توسط مردم جمه شده تا این پروژه نیز تکمیل و به بهره برداری برسد.

حیاتی خاطرنشان کرد: با اجرای این پروژه چیزی حدود 1میلیون متر مکعب آب در سال صرفه جویی خواهد شد.

انتهای خبر/م.شادکام

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک