سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۲/۲۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۲:۳۲ - اذان ظهر:۱۱:۵۳:۴۷ - اذان مغرب:۱۷:۴۸:۲۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۵۹۱۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ساعت ۱۳:۴۹
معاون عمرانی استانداری خراسان شمالی اعلام کرد:

راز و جرگلان صاحب بیمارستان می شود/۲۵ پروژه بخش خصوصی آماده کلنگ زنی

معاون هماهنگی امور استانداری خراسان شمالی گفت: سرانجام احداث بیمارستان در شهرستان محروم راز و جرگلان به عقد تفاهم نامه منتج شد و به زودی کلنگ آن بر زمین زده می شود.
راز و جرگلان صاحب بیمارستان می شود/25 پروژه بخش خصوصی آماده کلنگ زنی ,

به گزارش خبرنگار عصر اترک، رضا رجب زاده، معاون عمرانی استانداری خراسان شمالی در نشست خبری اظهار کرد: تفاهم نامه ای در زمینه احداث بیمارستان در منطقه محروم شهرستان راز و جرگلان میان استانداری خراسان شمالی، سپاه پاسداران و وزارت بهداشت منعقد شد.

رجب زاده در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر جانمایی محل ساخت بیمارستان در دست مطالعه و بررسی مشاور طرح است، اعلام کرد: به زودی جانمایی محل احداث این بیمارستان و کلنگ زنی این پروژه انجام خواهد شد.

وی افزود: برآورد اعتبار برای ساخت این بیمارستان نیز در دست بررسی است.

افتتاح دو هزار و 600 میلیارد تومان پروژه طی 11 ماه/25 پروژه بخش خصوصی آماده کلنگ زنی

رجب زاده، معاون هماهنگی امور استانداری خراسان شمالی در ادامه درباره پروژه های بهره برداری شده در استان طی سال جاری عنوان کرد: طی سال جاری در سفر دوم رییس جمهور به استان و در هفته دولت همچنین طی دهه فجر دو هزار و 600 میلیارد تومان پروژه در سطح استان به بهره برداری رسیدند که بهره برداری از 675 پروژه با صرف اعتبار 337 میلیارد تومان در دهه فجر انجام شد.

رجب زاده احداث بخش آی سی یو نوزادان در بیمارستان بنت الهدی بجنورد، تجهیز 705 هکتار از زمین های کشاورزی استان به سیستم آبیاری نوین، زیربار ترافیک رفتن 10 کیلومتر دیگر از محور بجنورد-گلستان، تحویل 412 واحد مسکن روستایی به متقاضیان، راه اندازی 10 آموزشگاه روستایی، احداث پنج سالن ورزشی روستایی، احداث سه خانه جوان در شهرهای بجنورد-شیروان-اسفراین، افتتاح 70 پروژه برق رسانی و 35 طرح مخابراتی و تبدیل بیمارستان 32 تختخوابی به 62 تختخوابی در شهر آشخانه را از جمله این اقدامات برشمرد.

وی همچنین از بهره برداری از چند پروژه دیگر طی هفته های آینده در استان خبر داد و گفت: با حضور وزیر نیرو پست 400 ولت بجنورد و شبکه انتقال آن، تصفیه خانه فاضلاب شهر آشخانه، تکمیل شبکه فاضلاب گلستان شهر از جمله این پروژه ها هستند.

وی همچنین افزود: با حضور وزیر ارتباطات نیز 225 کیلومتر فیبرنوری، 50 سایت بی تی اس ایرانسل بهره برداری خواهند شد و عملیات اجرای 400 کیلومتر بارگذاری فیبرنوری در استان نیز آغاز خواهد شد.

افزون بر این، رجب زاده درباره پروژه های آماده کلنگ زنی در استان نیز اعلام کرد: در استان 25 پروژه با برآورد سرمایه گذاری هزار میلیارد تومان توسط بخش خصوصی آماده کلنگ زنی شده است که مجوزهای این پروژه ها صادر شده اند.

وی احداث مجتمع گردشگری بیگان در شهرستان شیروان، احداث گلخانه به مساحت 100 هکتار در شهرستان شیروان، طرح آبیاری نوین پایاب سد شیرین دره، طرح توسعه آلفا آلومینا، راه اندازی واحد تولیدی شمش منیزیوم در شهرستان گرمه، احداث بیمارستان خصوصی در بجنورد، احداث پنج مرکز جامع سلامت و احداث گاوداری 10 هزار راسی را از جمله این پروژها عنوان کرد.

اختصاص 619 میلیارد تومان اعتبارات و تسهیلات به استان برای جبران خسارت های سیل

رجب زاده، معاون هماهنگی امور استانداری خراسان شمالی در بخش دیگری از سخن خود به سیل مخرب بهار سال 98 در استان اشاره کرد و گفت: متاثر از این بلای طبیعی شش هزار و 500 واحد مسکونی در استان آسیب دیدند که تا به کنون دو هزار واحد مسکونی آماده تححویل شده اند و تا پایان سال جاری نیز سه هزار واحد دیگر تکمیل و تحویل خواهند شد.

رجب زاده افزود: از شش هزار و 500 واحد سه هزار واحد مسکونی در شهرستان راز و جرگلان آماده تحویل شده اند و تحویل می شوند.

وی بیان کرد: طی سال جاری دولت 370 میلیارد تومان تسهیلات برای ساخت و آماده سازی منازل خسارت دیده از سیل اختصاص داده است همچنین 249 میلیارد تومان اعتبار نیز به منظور جبران خسارت های ناشی از سیل میان ادارات اجرایی استان توزیع کرد تا صرف نوسازی و بهسازی امور زیرساختی و تامین تجهیزات شوند.

وی همچنین یادآور شد: بیش از 730 هزار پاکت سیمان رایگان برای بازسازی منازل روستایی خسارت دیده ناشی از سیل بهار امسال در استان اختصاص یافت.

مناقصه احداث 21 پل استان به راند سوم کشید

رجب زاده، معاون هماهنگی امور استانداری خراسان شمالی درباره پل های مناطق روستایی و جاده ای استان که متاثر از سیل بهار امسال نیز تخریب شدند اظهار کرد: در استان برای احداث پل های جدید که جایگزین پل های تخریب شده، شوند به تخصیص 100 میلیارد تومان اعتبار نیاز بود که در همین راستا، احداث 21 پل در مناطق روستایی با جمعیت بیشتر را در اولویت نخست آغاز کار قرار دادیم و ساخت مابقی پل ها در اولویت بعدی قرار گرفتند.

رجب زاده گفت: برای ساخت این 21 پل تا به کنون دو مرتبه مناقصه انتخاب پیمانکار برگزار شده است اما پیمانکار واجد صلاحیت در این دو مرحله انتخاب نشد و به زودی مناقصه سوم آن برگزار خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: تا به کنون 15 میلیارد تومان اعتبار از سوی استانداری استان و 15 میلیارد تومان اعتبار نیز از سوی سازمان راهداری های کشور برای احداث این 21 پل اعتبار اختصاص داده اند و نهاد رهبری نیز قول حمایت مالی از ساخت این پل ها را داده است.

حذف 18 مدرسه گلی و سنگی در استان/جایگزینی دو هزار بخاری هرمتیک

رجب زاده، معاون هماهنگی امور استانداری خراسان شمالی در ادامه به حذف مدارس سنگی و گلی در استان نیز اشاره کرد و گفت: تا پایان سال جاری 18 مدرسه سنگی و گلی در استان حذف خواهند شد و جایگزین آنها مدارس مقاوم جدید خواهند بود.

رجب زاده همچنین عنوان کرد: در استان دو هزار مدرسه دارای بخاری های گازی هستند که طی تفاهم نامه منعقد شده با سازمان تجهیز و نوسازی مدارس بخاری های هرمتیک جایگزین بخاری های گازی استان خواهند شد.

وی افزود: تا به کنون 50 درصد از بخاری های گازی حذف شده اند و مابقی تا پایان سال جاری حذف می شوند.

زمین موقوفه بیمارستان امام رضا طبق قانون تعیین تکلیف می شود

رجب زاده، معاون هماهنگی امور استانداری خراسان شمالی در پاسخ به این سوال که با اجرای پروژه مجتمع گردشگری مفخم زمین موقوفه بیمارستان امام رضا چه خواهد شد؟ اعلام کرد: احداث این مجتمع در چند فاز انجام خواهد شد که بخشی از این پروژه، احداث بیمارستان جدید جایگزین بیمارستان فعلی امام رضا مستقر در پهنه تاریخی مفخم خواهد بود سپس بیمارستان فعلی امام رضا از این پهنه حذف خواهد شد.

رجب زاده افزود: تکلیف زمین موقوفه این پهنه نیز طبق قوانین وقف تعیین تکلیف خواهد شد.

عقد تفاهم نامه با ایمیدرو برای اختصاص هزینه های حفاظت از آلبلاغ

رجب زاده، معاون هماهنگی امور استانداری خراسان شمالی در پاسخ به این سوال که حفاظت از منطقه معدنی آلبلاغ و آغاز مطالعات اکتشافی این منطقه نوسط ایمیدرو به چه سرانجامی رسید؟ نیز اعلام کرد: سرانجام با ایمیدرو در زمینه پرداخت هزینه های حفاظت از این منطقه به سازمان محیط زیست برای انجام حفاظت از آنجا تفاهم نامه منعقد شد و انجام مطالعات اکتشافی در این منطقه با بهبود شرایط جوی آغاز خواهد شد.

مسئله زمین های معارض پروژه راه آهن جوین-اسفراین حل شد/بهره برداری از کنارگذر شمالی بجنورد، امسال

رجب زاده، معاون هماهنگی امور استانداری خراسان شمالی در خاتمه درباره ادامه عملیات اجرایی ساخت پروژه راه آهن نقاب-جوین-اسفراین-بجنورد-شیروان که قطعه ای از این پروژه به علت تعارض ملکی متوقف شده بود، اظهار کرد: حدود 10 کیلومتر از مسیر ریل گذاری این پروژه با صاحبان زمین های در مسیر همچنین شرکت آستان قدس دچار تعارض شده بود که با پیگیری های انجام شده سرانجام در نیمه نخست بهمن ماه امسال مسئله تعارض های ملکی حل شد.

رجب زاده در ادامه با یادآوری این مطلب که این راه آهن آنتنی به راه آهن سراسری کشور متصل خواهد شد، عنوان کرد: در سفر دوم رییس جمهور به استان در تیر ماه امسال مصوب شد که در سال جاری مبلغ 20 میلیارد تومان و در سال آینده نیز مبلغ 180 میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه به استان اختصاص داده شود که خوشبختانه دولت تعهد 20 میلیارد تومان اعتبار سال جاری خود به این پروژه را عملی کرد و این اعتبار به استان اختصاص یافت.

وی همچنین به عملیات راهسازی بزرگ راه بجنورد-گلستان نیز اشاره کرد و افزود: دولت در سال جاری 89 میلیارد تومان اعتبار از تعهد 200 میلیارد تومان دور دوم سفر خود به این پروژه را اختصاص داد و تا پایان سال جاری نیز 10 میلیارد تومان دیگر به این پروژه اختصاص خواهد یافت.

وی گفت: اخیرا 10 کیلومتر از این بزرگ راه به زیر بار ترافیکی رفت و تا پایان سال جاری نیز چهار کیلومتر دیگر به زیر بار ترافیک خواهد رفت.

معاون عمرانی استانداری خراسان شمالی یادآور شد: تا پایان دولت تدبیر و امید، بزرگ راه بجنورد-گلستان تکمیل خواهد شد.

رجب زاده همچنین افزود: تا پایان سال جاری باند کنارگذر شمالی بجنورد نیز به بهره برداری می رسد.

انتهای پیام/قهرمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک