چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۷/۱۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۳:۴۵:۰۹ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۴۳ - اذان مغرب:۲۰:۲۲:۴۱

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۲۵۹۲۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ساعت ۱۷:۹
در نشست توجیهی داوطلبان انتخابات مجلس در خراسان شمالی تاکید شد:

نامزدها طبق قانون انتخابات رفتار کنند/تخریب رقبا، ممنوع/ پول های تبلیغاتی رصد می شود

مجریان برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس در خراسان شمالی در نشست توجیهی داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس در استان گفتند: نامزدهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس از استان باید به قوانین انتخابات احترام بگذارند و بر همان اساس رفتار و از تخریب رقبای انتخاباتی نیز دوری کنند.
نامزدها طبق قانون انتخابات رفتار کنند/تخریب رقبا، ممنوع/ پول های تبلیغاتی رصد می شود,

به گزارش خبرنگار عصر اترک، ولی الله حیاتی، رییس ستاد انتخابات خراسان شمالی بعد از ظهر امروز در جلسه  نشست توجیهی داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این نکته که نامزدهای انتخاباتی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تا روز انتخابات بر مبنای قانون انتخابات رفتار و عمل کنند، اظهار کرد: بایدها و نبایدهای قوانین انتخابات در اختیار نامزدهای انتخابات پیش رو قرار گرفته است.

حیاتی تصریح کرد: نامزدها شماره حساب هزینه کردهای انتخاباتی خود، مکان های برپایی ستادهای انتخاباتی خود و برنامه های سخنرانی های خود در اماکن مختلف را به فرمانداران شهرستان ها اعلام کنند و با فرمانداری ها هماهنگ باشند.

برخورد جدی دستگاه قضای استان با رفتارهای مجرمانه انتخاباتی

حجت الاسلام اسدالله جعفری، رییس کل دادگستری خراسان شمالی نیز در این جلسه با بیان اینکه اصل انتحخابات، شان نظام جمهوری اسلامی است، خواستار شد: نامزدها الزامات قانون انتخابات را رعایت کنند.

حجت الاسلام جعفری در ادامه با تاکید بر برگزاری انتخاباتی سالم در فضایی امن و عادلانه، اعلام کرد: درصورتیکه نامزدی بنا را بر تخریب و تهدید رقیب خود و یا بیان مسائل غیر اخلاقی بگذارد عمل او جرم انتخاباتی محسوب می شود و دستگاه قضایی استان نسبت به رفتارهای مجرمان انتخاباتی برخورد خواهد کرد و پرونده قضایی تشکیل خواهد داد.

وی افزود: دستگاه قضایی استان احکامی که برای پرونده ها صادر شوند را اجرایی خواهد کرد.

هیات نظارت استان از تخلفات انتخاباتی چشم پوشی نخواهد کرد

عابدین عابدی مقدم، رییس هیات نظارت انتخابات خراسان شمالی نیز با تقدیر از عملکرد مراجع ذی صلاح کمیته انتخابات استان اظهار کرد: تمامی اعضای این کمیته همانند برادر با یکدیگر کار کردند و کوچکترین اختلاف نظری و حتی در مورد یک داوطلب انتخاباتی در استان نداشتند.

عابدی مقدم خواستار شد: نامزدهای تایید صلاحیت شده تا روز انتخابات در دوم اسفند ماه، اخلاق را سرلوحه فعالیت های انتخاباتی خود قرار دهند.

وی افزود: شاید با بداخلاقی به نتیجه برسیم اما نتیجه کار عاقبتی ندارد.

وی با یادآوری این مطلب که قوانین انتخاباتی باید از سوی نامزدها رعایت شوند، اذعان کرد: هیات نظارت استان از تخلفات انتخاباتی چشم پوشی نخواهد کرد.

سردار علیرضا مظاهری، فرمانده انتظامی خراسان شمالی نیز در این جلسه بیان کرد: امنیت نظام و مردم، خط قرمز است و نیروی انتظامی در این زمینه کوتاه نمی آید.

سردار ابوالقاسم چمن، فرمانده سپاه خراسان شمالی نیز از احساس تکلیف نامزدهای انتخاباتی برای خدمت گذاری به مردم قدردانی کرد.

وی بر همدلی و همیاری میان مردم، نظام و نامزدهای انتخاباتی برای برگزاری انتخاباتی سالم تاکید کرد.

پول های تبلیغات نامزدها رصد می شوند

ناجی، مدیر کل اظلاعات خراسان شمالی با تصریح بر این مطلب که نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم در مدت زمان قانونی تبلیغات حق ندارند وعده های غیر قابل تحقق به مردم بدهند زیرا این رویه بازی با موضوع امنیت ملی است همچنین یادآور شد: پول های تبلیغات نامزدها رصد می شوند.

ناجی افزود: نامزدها از پول های شبه ناک برای صرف در تبلیغات دوری کنند.

تذکر به 10 نامزد انتخابات در روز گذشته

مسلم محمد یاران، دادستان مرکز خراسان شمالی نیز با اشاره به اینکه در دوره های انتخابات گذشته در استان عده ای از نامزدها در فرآیند انتخابات بر مدار قانون عمل نکردند، اعلام کرد: روز گذشته نیز 10 نفر از نامزدها تذکر گرفتند.

یاران توصیه کرد: نامزدها قوانین انتخابات را مطالعه و عمل به آنها را مد نظر قرار دهند.

وی همچنین اعلام کرد: دستگاه قضای استان اجازه نخواهد داد که طرفداران افراطی هر طیف سیاسی جو پور شور انتخابات پیش رو را به مسائل حاشیه ای بکشانند و در فضای مجازی به تخریب رقبای انتخاباتی بپردازند که در غیر این صورت دستگاه قضای استان با این بد اخلاقی ها برخورد جدی خواهد داشت.

نامزدها، مجریان انتخابات استان را امتحان نکنند

محمد علی شجاعی، استاندار خراسان شمالی نیز در این جلسه اظهار کرد: خراسان شمالی استان سوم در زمینه تعداد تایید صلاحیت نامزدهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شد.

شجاعی در ادامه با بیان اینکه قانون انتخابات و عمل به آن معیار انتخابات است، خواستار شد: از روزیکه تبلیغات شروع می شود نامزدها و ستادهای انتخاباتی تلاش نکنند که مجریان برگزاری و نظارت بر انتخابات را امتحان نکنند که ما درس پس داده هستیم.

وی تصریح کرد: به شدت بر بد اخلاقی ها و تخریب های انتخاباتی به خصوص در فضای مجازی برخورد خواهیم کرد.

وی همچنین گفت: حال استان خوب است و اجازه نخواهیم داد مهمانان دعوت شده به استان از سوی نامزدهای انتخاباتی به منظور سخنرانی، آرامش و امنیت استان را با بیان صحبت های خاص بر هم بریزند.

استاندار خراسان شمالی خاطر نشان کرد: ستادهای انتخاباتی برای دعوت از سخنرانان باید با استانداری هماهنگی های لازم را انجام دهند.

انتهای پیام/قهرمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک