چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۷/۱۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۳:۴۵:۰۹ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۴۳ - اذان مغرب:۲۰:۲۲:۴۱

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۲۵۹۳۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ساعت ۱۴:۴۷
یک کاندیدای خبرگان رهبری در خراسان شمالی:

احساس وظیفه کردم به عنوان یک فقیه و فقیه شناس در انتخابات ورود کنم

یک کاندیدای خبرگان رهبری در خراسان شمالی با اشاره به اینکه گفت: احساس وظیفه کردم که به عنوان یک فقیه و فقیه شناس در این دوره از انتخابات ورود پیدا کنم.
احساس وظیفه کردم به عنوان یک فقیه و فقیه شناس در انتخابات ورود کنم,

آیت الله علی محمدی خراسانی، کاندیدای مجلس خبرگان رهبری در انتخابات میان دوره ای خبرگان در گفتگو با خبرنگار عصراترک اظهارکرد: اهل روستای صالح آباد شهرستان فاروج است و به مدت 45 سال در حوزه های علمیه شهرستان فاروج، مشهد مقدس و قم در حوزه تدریس و تحصیل و امورات طلبگی گذرانده است.

آیت الله محمدی خراسانی افزود:  یکی از دلایل حضورش در این دوره از انتخابات تطبیق رشته تحصیلی وی در حوزه فقه و حقوق با وظایف تعریف شده برای یک عضو خبرگان رهبری است.

وی ادامه داد: احساس وظیفه کردم که به عنوان یک فقیه و فقیه شناس در این دوره از انتخابات ورود پیدا کنم تا به اهدافی که در مجلس خبرگان رهبری وجود دارد، کمکی داشته باشم چراکه هر کسی در این مملکت زندگی می کند خودش را مدیون ایثارها، فداکاری ها، شهادت هایی می داند که رقم خوردند تا انقلاب به مسیرش ادامه دهد بنابراین هیچ کس نمی تواند در این جامعه بی تفاوت باشد.

وی عنوان داشت: همه ما گلایه ها و انتظاراتی داریم که  به جهاتی برآورده نشده و من به سهم خودم اظهار تاسف و شرمندگی دارم اما در این شرایط احساس کردم که می توانم نقشی داشته باشم، به این دلیل عرصه های مختلف از حوزه درس و بحث را رها کردم  و در انتخابات وارد شدم.

حجت الاسلام محمدی در خصوص چرایی حضور در عرصه انتخابات خبرگان رهبری گفت: یکی از دلایل حضور در دور قبلی انتخابات در راستای ایجاد رقابت مثبت در فضای جامعه و ایجاد زمینه برای حضور پرشور و شرکت حداکثری مردم بود.

وی بیان داشت: در دور قبل انتخابات مجلس خبرگان رهبری از خراسان شمالی سه نفر به عرصه رقابت وارد شدند که روحانی فقید آیت الله مهمان نواز به عنوان پیر این دیار به عنوان نماینده مجلس خبرگان رهبری برگزیده و من نفر دوم شدم.

آیت الله محمدی در پاسخ به سوال خبرنگار عصراترک در رابطه با گرایش سیاسی اش گفت: خط قرمزهایی وجود دارد، که منحصر به من نیست، بلکه خطوطی هستند که امام و رهبری آن را ترسیم کرده اند.من یک روحانی و طلبه هستم، علی رغم اینکه ارزشهای دینی برای من در درجه اول قرار دارد و با همه وجود باید پای ارزشها و اصول دینم باشم، اما نگاه تنگ نظرانه به مسئله ندارم.

آیت الله محمدی افزود: شورای نگهبان با تمامی دقت ها و قانون مندی ها افرادی را انتخاب کردند که شایستگی حضور در مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری دارند، بقیه امورات باید به صورت سالم و رقابتی باشد که مردم هم دلگرم به شرکت در انتخابات باشند.

وی یادآور شد: مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی تفاوت ماهوی دارند، مجلس خبرگان تقریبا یک حالت سرمایه ای و بالقوه است و صرفا به این جهت است که قانون اساسی تمام سازوکارهای استحکامات نظام را پیش بینی کرده که وظایف آن در شرایط عادی و خاص متفاوت است.

آیت الله محمدی با اشاره به اینکه امیدواریم سایه پربرکت رهبری بزرگ انقلاب تا ظهور حضرت بقیه الله مستدام باشد، گفت: یک مرتبه مردم ایران این را تجربه کردند که بعد از ارتحال امام در اثر عملکرد تاریخی خبرگان، چه آرامشی به مملکت داده شد،  یک وظیفه مجلس خبرگان این است که امیدواریم این هرگز محقق نشود.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک