جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۶/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۱:۲۴ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۳۲ - اذان مغرب:۲۰:۰۳:۳۶

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۵۹۴۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ - ساعت ۹:۵۰
مسئول بیماران خاص دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی خبر داد:

بیماران کلیوی خراسان شمالی محروم از عمل پیوند در داخل استان

مسئول بیماران خاص دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر شرایط پیوند کلیه در استان وجود ندارد، بیماران به منظور انجام عمل پیوند به مشهد یا تهران معرفی می شوند.
بیماران کلیوی خراسان شمالی محروم از عمل پیوند در داخل استان ,

 به گزارش گروه دریافت خبر عصراترک ، مهری فرشاد، مسئول بیماران خاص دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: در حال حاضر 580 بیمار پیوندی و دیالیزی در استان وجود دارد و سالیانه حدود 30 تا 35 درصد بیماران تحت عمل پیوند کلیه قرار می گیرند.

مهری فرشاد با بیان این که پیوند اعضا به مرگ مغزی مرتبط است، عنوان کرد: همه افراد می توانند با پر کردن فرم اهدای عضو و اعلام رضایت خود در هنگام حادثه به بیماران نیازمند پیوند کمک شایانی کنند.

وی فشارخون کشف نشده و دیابت کنترل نشده را دو عامل موثر در بروز مشکلات کلیوی اعلام کرد و اظهار داشت: بیش از 90 درصد مشکلات کلیوی مزمن به دلیل فشارخون و دیابت کنترل نشده است که با مراجعه به موقع به پزشک متخصص و کنترل منظم می توان از عواقب جبران ناپذیر آن پیشگیری کرد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به آن که در حال حاضر شرایط پیوند کلیه در استان وجود ندارد، بیماران به منظور انجام عمل پیوند به مشهد یا تهران معرفی می شوند.

 

انتهای پیام/ رحمانی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک