دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۴/۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۰:۵۳ - اذان ظهر:۱۲:۴۳:۱۵ - اذان مغرب:۱۹:۲۵:۵۲

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۶۲۲۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ساعت ۱۰:۰

واقعیت های مراقبت از مبتلایان کرونا/در ICU چه خبر است

یک فوق تخصص ریه، وضعیت حضور کادر درمانی در مراقبت از مبتلایان به عفونت های حاد تنفسی کرونا را تشریح کرد.
واقعیت های مراقبت از مبتلایان کرونا/در ICU چه خبر است,

به گزارش خبرنگار مهر، چند روزی است که کرونا به اولین دغدغه مردم بدل شده و نگرانی‌هایی نیز ایجاد کرده است. به طوری که استرس و اضطراب کرونا به مراتب بیشتر از خود بیماری، آزار دهنده شده است. شاید یکی از دلایل آن، عدم آگاهی دقیق مردم از این بیماری باشد. در عین حال، جدی گرفتن نکات بهداشتی که مسئولان وزارت بهداشت مدام بر آن تاکید و اصرار دارند، می‌تواند تا حدود زیادی ما را از این اضطراب و نگرانی دور سازد.

در این بین، گفته می‌شود که پای هر کسی به بیمارستان باز شود، حتماً گرفتار کرونا خواهد شد. در صورتی که کادر درمان اعم از پزشکان و پرستاران و…، در خط مقدم مقابله با کرونا قرار دارند و کار مراقبت از بیماران بد حال کرونایی را عهده دار شده‌اند.

مهرناز اسدی فوق تخصص ریه با حضور در یک برنامه تلویزیونی، گفت: من در بخش مراقبت‌های ویژه کار می‌کنم، جایی که بیشترین خطر ابتلاء وجود دارد.

وی افزود: ما معتقدیم که بیشترین خطرات در بخش‌های آی سی یو وجود دارد، چون با بیماران حاد تنفسی کرونا مواجه هستیم که در این بخش‌ها بستری و تحت مراقبت هستند.

اسدی ادامه داد: در بخش آی سی یو، با رعایت حفاظت فردی با بیماران در ارتباط هستیم و هیچ مشکلی هم برای من به وجود نیامده است.

وی افزود: در بخش آی سی یو، اگر بیمار بد حال شود مجبوریم مسیر مصنوعی برای تنفس بیمار ایجاد کنیم و همه این کارها، یعنی اینکه در ارتباط مستقیم با فرد مبتلا قرار داریم.

این فوق تخصص ریه با عنوان این مطلب که برای خودم تست کرونا انجام نداده‌ام و نخواهم داد، گفت: فکر می‌کنم این بیماری به شکل سرماخوردگی ساده بوده و خوب شده‌ام. ضمن اینکه نباید همه جا با ماسک حاضر باشم، چون نیازی نیست.

اسدی با اشاره به مراقبت ۲۴ ساعته از بیماران آی سی یو، افزود: احتمال انتقال بیماری از مبتلایان به عفونت‌های حاد تنفسی کرونا خیلی بیشتر از ناقل سالم است.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک