یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۳۱/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۸:۱۵ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۱۶ - اذان مغرب:۱۷:۰۲:۴۱

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس کرونا | کد خبر: ۲۸۲۶۳۳۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۲/۱۲ - ساعت ۱۲:۵۸
مدیر گروه گسترش شبکه ها در معاونت بهداشتی خبر داد:

خرید ۱۳ تب سنج توسط علوم پزشکی استان/ کنترل مسافران در مبادی ورودی خراسان شمالی

مدیر گروه گسترش شبکه ها در معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: با هدف پیشگیری از شیوع کرونا 13 تب سنج برای استان خریداری شده است که در مبادی ورودی شهر جهت کنترل سلامت مسافران مورد استفاده قرار می گیرد.
خرید 13 تب سنج توسط علوم پزشکی استان/ کنترل مسافران در مبادی ورودی خراسان شمالی ,

رضا ابراهیمی، مدیر گروه گسترش شبکه ها در معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک اظهار داشت: 13 تب سنج توسط دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی جهت تشخیص بیماری کرونا خریداری شده است.

وی با بیان اینکه کنترل مبادی ورودی استان با هدف پیشگیری از شیوع کرونا آغاز شده است، گفت: مسافرانی که از طریق فرودگاه، ترمینال، ورودی گلستان و فاروج وارد  خراسان شمالی می شوند، کنترل انجام می شود.

ابراهیمی اضافه کرد: روز گذشته کنترل سلامت مسافران از سمت استان گلستان در مسیر چمن بید بوده که امروز به دشت تغییر پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون تمامی مسیرهای ورودی استان در حال  کنترل است، افزود: گلستان، فاروج، مسیر میامی جاده گرمه و جاجرم با همت پرسنل علوم پزشکی استان در حال کنترل شبانه روزی است.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: علاوه بر این اقلام مورد نیاز پرسنل بیمارستان و مراکز درمانی استان شامل عینک طبی، ماسک 95، ماسک ساده، دستکش  و مواد ضدعفونی کننده خریداری شده و از فردا بین این مراکز توزیع می شود.

وی یادآور شد: همچنین کیت های حفاظت فردی شامل روپوش، عینک، ماسک و ... نیز خریداری و به پرسنل مراکز درمانی استان تحویل داده می شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه کیت آزمایشگاه به تعداد مورد نیاز خریداری شده، گفت: در حال حاضر آزمایشگاه بیمارستان امام رضا(ع) بجنورد قابلیت تشخیص تست مثبت یا منفی کرونا را دارد.

انتهای پیام/ رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک