چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۷/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۴:۳۹ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۳۰ - اذان مغرب:۱۷:۰۷:۰۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس کرونا | کد خبر: ۲۸۲۶۳۴۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۲/۱۳ - ساعت ۹:۲۹
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی:

کووید ۱۹ به خراسان شمالی رسید/ ماندن در خانه راهکار جلوگیری از گردش ویروس کرونا در جامعه

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: پس از دریافت آخرین نتایج آزمایشات تخصصی، نخستین بیمار کووید 19 در خراسان شمالی به ثبت رسید.
کووید 19 به خراسان شمالی رسید/ ماندن در خانه راهکار جلوگیری از گردش ویروس کرونا در جامعه,

به گزارش عصر اترک، سید احمد هاشمی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اظهار کرد: این بیمار چند روزی است که تحت مراقبت های درمانی قرار دارد و حال عمومی وی خوب ارزیابی شده و رو به بهبود است.

وی از استقرار ایستگاه های سلامت در مسیرتردد و ورودی های شهرستان های استان خبر داد و اظهار داشت: به منظور غربالگری و اقدامات پیشگیرانه کرونا ویروس نسبت به استقرار ایستگاه های سلامت در ورودی شهر ها  اقدام کردیم .

هاشمی با اشاره به آغاز پیک کرونا در هفته جاری ، تاکید کرد: از مسافرت های غیر ضروری، سیاحتی، زیارتی و حضور در مکان های پر ازدحام به طور جدی خودداری کنید.

وی تاکید کرد: مهمترین راه انتقال ویروس کرونا و سرایت بیماری از طریق تجمعات مردم در کنار یکدیگر است لذا از برگزاری مراسم ترحیم و عروسی و مهمانی ها جدا خودداری کنید.

وی با بیان اینکه روزانه چند مرتبه باید دست ها با آب و صابون به مدت حداقل 20 ثانیه شست و شو شود بر لزوم رعایت بهداشت فردی تاکید کرد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: جامعه امروز نیازمند حفظ آرامش روانی و رعایت بهداشت عمومی به عنوان مهم‌ترین روش مقابله با کرونا ویروس است.

دکتر هاشمی خاطرنشان کرد: بزرگنمایی و ارایه نظرهای غیرکارشناسی پیرامون ویروس کرونا که عمدتا در شبکه‌های مجازی طرح می‌شود نه تنها به کنترل و مهار این ویروس کمک نمی‌کند بلکه ضمن برهم زدن آرامش جامعه، نوعی ترس و دلهره نیز بین شهروندان ایجاد می‌کند.

دکتر هاشمی از مردم خراسان شمالی بصورت جدی خواست برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا از خانه خارج نشوند و افزود: اگر مردم می خواهند گردش این ویروس مرموز در جامعه قطع شود، باید در خانه بمانند و این تنها راه است.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک