جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۶/۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۳:۳۰:۱۲ - اذان ظهر:۱۲:۳۹:۱۷ - اذان مغرب:۲۰:۲۰:۱۸

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۶۳۵۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۲/۱۳ - ساعت ۱۴:۳۸
مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی خراسان شمالی خبر داد:

اصلاح و نوسازی ۲۹۳۰ هکتار از باغات استان طی ۹ ماهه امسال

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: اصلاح و نوسازی باغات استان طی 9 ماهه نخست امسال در سطح دو هزار و 930 هکتار توسط باغداران استان انجام شد.
 اصلاح و نوسازی 2930 هکتار از باغات استان طی 9 ماهه امسال,

محمد علی شریکیان، مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک اظهار کرد: تولیدات کمی و کیفی محصولات باغی با اجرای طرح اصلاح و نوسازی باغات از مهمترین برنامه های سالانه در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی استان است.

شریکیان گفت: با توجه به اینکه باغداری امری زمان بر است، بنابراین باغداران استان باید بر حفظ این سرمایه اقتصادی و تجاری با انتخاب، جایگزینی و کشت نهال های شناسه دار و تجاری اهتمام و توجه لازم را داشته باشند.

وی در ادامه با یادآوری این مطلب که در حال حاضر در سطح استان 21 نهالستان تولید نهال های باغی در استان فعالیت دارند که سالانه یک میلیون و 500 هزار اصله نهال از انواع میوه های دانه دار و هسته دار تولید می کنند، اعلام کرد: طی 9 ماهه نخست امسال 20 هزار و 50 هکتار از سطح باغات استان اصلاح شدند.

وی گفت: در این سطح، نهال های خشکیده باغات حذف و نهال های جدیدی کاشته شدند.

شریکیان افزود: طی 9 ماهه نخست امسال همچنین 880 هکتار از سطح باغات خشکیده استان حذف و باغات جدید برپا شدند.

وی باغات سیب، پسته، گردو، گل محمدی، زعفران و تاکستان های دیم و آبی را از جمله باغات اصلاح و نوسازی شده در استان طی 9 ماهه نخست امسال عنوان کرد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: طی دو ماه گذشته نیز برخی از باغداران استان با مساعد بودن شرایط آب و هوایی نسبت به اصلاح و نوسازی باغات خود اقدام کردند که این اقدام ادامه دارد.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی در خاتمه یادآور شد: شماری از کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی استان در قالب اکیپ های نظارتی نسبت به بازرسی و ساماندهی توزیع نهال های باغی در سطح استان ورود کردند تا مانع از توزیع نهال های بدون شناسه و غیر مرغوب در سطح باغات استان شوند.

انتهای پیام/قهرمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک