پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۸/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۵:۳۳ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۵ - اذان مغرب:۱۷:۰۵:۵۷

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس کرونا | کد خبر: ۲۸۲۶۴۰۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۲/۱۵ - ساعت ۱۱:۴۵

قطع خودسرانه دارو در شرایط بحران ممنوع !

عضو هیات علمی و پزشک داروساز دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: قطع خودسرانه داروهای کورتون در شرایط شیوع ویروس کرونا ممنوع است و مشاوره با پزشک متخصص مربوطه در این زمینه ضروری است.
قطع خودسرانه دارو در شرایط بحران ممنوع !,

به گزارش گروه دریافت خبر عصراترک،  حمید ملازاده، عضو هیات علمی و پزشک داروساز دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با تاکید براین خبر گفت: استفاده از داروهای کورتون به دلایل مختلف نباید بدون مشورت با پزشک مربوطه قطع شود، زیرا ممکن است در برخی بیماران قطع خودسرانه این داروها زمینه بازگشت بیماری را فراهم کند.

وی افزود: پزشکان ممکن است با توجه به شرایط برخی بیماران مصرف داروها را به منظور حفظ سلامت و ... به تعویق بیندازند، به همین منظور ادامه مصرف و قطع دارو به طور حتم باید با مشاوره و تایید پزشکان متخصص مربوطه باشد.

این کارشناس مسئول ادامه داد: پزشکان، تغییرنوع و مقدار دارو و یا ترک آن را با توجه به شرایط و نوع بیماری های زمینه ای بیماران و ... تصمیم گیری می کنند تا سلامت بیماران حفظ شود، به طور مثال به جای داروی کورتونی که به منظور کاهش درد تجویز شده داروی دیگری جایگزین می کنند.

وی اظهار داشت: در برخی از بیماران نیز نظیر بیماران مبتلا به سرطان خون یا ... امکان مصرف نکردن داروهای کورتون وجود ندارد و قطع خودسرانه آن می تواند عواقب جبران ناپذیری برای بیمار ایجاد کند.

 

انهای پیام/ 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک