پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۶:۲۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۱ - اذان مغرب:۱۷:۰۴:۵۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس کرونا | کد خبر: ۲۸۲۶۵۱۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ساعت ۱۵:۹

فوت شدگان کرونایی در بجنورد کجا دفن می شوند

معاون خدمات شهری شهرداری بجنورد گفت: در شهرستان بجنورد محل دفن فوت شده های کرونایی با فاصله دورتری از محل آرامستان پارک جاوید در نظر گرفته شده است.
فوت شدگان کرونایی در بجنورد کجا دفن می شوند,

محمد مهدی خاکشور، معاون خدمات شهری شهرداری بجنورد در گفتگو با خبرنگار عصراترک با بیان اینکه مراحل تدفین به صورت کامل براساس پروتکل های شبکه بهداشت اجرایی می شود، گفت: قبرها به عمق دومتر توسط بیل های مکانیکی آماده می شود و بعد از قرار گرفتن جسد در این عمق حدود یک ونیم متر روی آن خاک ریخته و بقیه مراحل بهداشتی انجام می شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه تاکنون در خراسان شمالی یک مورد فوتی کرونایی بوده است، گفت: تدفین این فرد نیز طبق پروتکل های اعلام شده از سوی شبکه بهداشت انجام شد.

خاکشور خاطرنشان کرد: تمام موارد جهت تدفین این فوتی ها طبق پروتکل وزارت بهداشت و پیش بینی های لازم در سازمان آرامستان های بجنورد مدنظر قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه تجهیزات و لباس مخصوص افرادی که مراحل تدفین را انجام می دهند، یکبار مصرف است، گفت: در طی مراحل تدفین افراد فوت شده کرونایی در بجنورد تمامی تمهیدات بهداشتی در نظر گرفته شده است.

این مقام مسئول در پاسخ به سوال خبرنگار ما در رابطه با مرگ های مشکوک به کرونا گفت: تدفین مرگ های مشکوک به کرونا طبق نظارت شبکه بهداشت انجام شده است که آن ها نیز همچون فوت شدگان کرونا در فاصله ای دورتر از قبرستان به خاک سپرده شده اند با این تفاوت که در زمان تدفین این فوتی ها، پروتکلی از وزرات بهداشت اعلام نشده بود و این افراد در مقبره های دو طبقه به صورت انفرادی به خاک سپرده شدند.

وی با بیان اینکه عوامل شهرداری به صورت شبانه روزی در سطح شهر و حواشی در حال تذکر به مردم هستند که از منزل خارج نشوند، خاطرنشان کرد: از شهروندان تقاضا داریم که این موضوع  را جدی بگیرند  تا زنجیره انتشار ویروس قطع شود و اتفاقات ناگوار تری نداشته باشیم.

انتهای پیام/ رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک