دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۶/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۳:۴۵ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۳۵ - اذان مغرب:۱۷:۰۸:۱۳

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس کرونا | کد خبر: ۲۸۲۶۵۵۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ساعت ۹:۳۵
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی خواستار شد:

قرنطینه خانگی کارگران فصلی که به استان بازگشته اند/سازمان ها باری از روی دوش دانشگاه بردارند

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: بسیاری از کارگران فصلی که به استان بازگشته اند، باید قرنطینه خانگی شوند.
قرنطینه خانگی کارگران فصلی که به استان بازگشته اند/سازمان ها باری از روی دوش دانشگاه بردارند,

به گزارش عصر اترک،سید احمد هاشمی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اظهار کرد: اگرچه در مبادی ورودی استان تب سنجی و آموزش های مختصر داده می شود، اما نقش خود مردم در کنترل بیماری، بسیار مهم تر از اقدامات دانشگاه است.

هاشمی با بیان اینکه مشکل بیماری کووید19، افزایش آمار مبتلایان بصورت ناگهانی است، گفت: مردم نسبت به این بیماری باید جدی تر باشند.

وی با بیان اینکه شاید تا امروز تصور بر  خوب بودن وضعیت خراسان شمالی در مورد این بیماری بوده اما در واقع وضعیتمان مانند کل کشور است، استان های گلستان و مازندران یک هفته قبل وضعیتی مانند استان ما داشتند اما بصورت ناگهانی دچار مشکل شدند و بیمارستان ها لبریز از بیمار شده است.

وی ادامه داد: بسیاری از کارگران فصلی به استان بازگشته اند و باید قرنطینه خانگی شوند، اگرچه در مبادی ورودی استان تب سنجی و آموزش های مختصر داده می شود، اما نقش خود مردم در کنترل بیماری، بسیار مهم تر از اقدامات دانشگاه است.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه افزایش تقاضا باعث شده کمبود ماسک بیشتر محسوس شود، تصریح کرد: تمام تلاش دانشگاه علوم پزشکی بر این است تا لوازم حفاظتی برای کارکنان تامین شود و کادر درمانی که در بیمارستان ها حضور دارند آسیبی نبینند.

این مسئول در ادامه سخنان خود مبارزه با کرونا ویروس را یک مسئله ملی و بین بخشی دانست و یادآور شد: در حال حاضر شرایط به گونه ای است که سایر سازمان ها باید به دانشگاه کمک کنند، سایر سازمان ها تلاش کنند تا باری از دوش دانشگاه برداشته شود.

دکتر هاشمی تصریح کرد: هر سازمانی بنابر وظایف ذاتی که دارد برای سلامت عموم جامعه باید قدم بردارد.

وی گفت: در موضوع کرونا در سطح کشور یک بسیج ملی و در سطح استان نیز ستاد بیماری کرونا تشکیل شده است که سازمان های مرتبط را هماهنگ کند تا نقش خود را ایفا کنند.

این مسئول ضمن تقدیر از خدمات تمام پزشکان، پرستاران و کادر بهداشت و درمان در بیمارستان ها، خاطرنشان کرد: تمام تلاشمان حفاظت از پرسنل و کادر درمان در برابر بیماری کووید19 است.

دکتر هاشمی یادآور شد: در حال حاضر اکثر بیمارانی که بستری می شوند به این منظور است که در بیمارستان قرنطینه شوند تا به مراحل پیشرفته بیماری نروند اما این به آن معنا نیست که این روند ادامه یابد و ممکن است با افزایش تعداد بیماران، پذیرش در بیمارستان ها با اولویت صورت پذیرد.

وی اضافه کرد: پرسنل دانشگاه جزوی از مردم هستند و آثار روانی بر مردم در جامعه، بر کادر درمانی بی تاثیر نیست لذا حفظ سلامت جانی و روانی آنان بسیار اهمیت دارد.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک