شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۳۰/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۷:۲۱ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۱۸ - اذان مغرب:۱۷:۰۳:۴۵

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس کرونا | کد خبر: ۲۸۲۶۶۰۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ساعت ۱۰:۷

استفاده از محلول های ضدعفونی با درصد بالا ممنوع

یک پزشک متخصص بیماری های پوستی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: استفاده از محلول های ضدعفونی با درصد بالا به منظور ضدعفونی بیشتر و پیشگیری از کرونا ویروس ممنوع است.
استفاده از محلول های ضدعفونی با درصد بالا ممنوع,

به گزارش گروه دریافت خبر عصراترک، حمید سورگی، پزشک متخصص بیماری های پوستی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: متاسفانه برخی افراد به اشتباه تصور می کنند، اگر محلول های ضدعفونی تهیه شده در منزل را با درصد و غلظت بالا تهیه و استفاده کنند، به بیماری های ویروسی نظیر کرونا ویروس مبتلا نمی شوند.

وی افزود: این در حالی است که با میزان توصیه شده نیز ویروس از بین می رود و غلظت بالای آن به جز ایجاد عوارض پوستی و تنفسی چیزی به بار نمی آورد.

سورگی، حساسیت و درماتیت های پوستی را از عوارض استفاده نادرست محلول های ضدعفونی تهیه شده در منزل با درصد بالا برشمرد و افزود: تهیه محلول های ضدعفونی با وایتکس در منزل به طور حتم باید با ماسک و دستکش و در فضای آزاد باشد و به هیچ عنوان استفاده از آن در محیط بسته توصیه نمی شود.

وی تاکید کرد: به منظور پیشگیری از آسیب های پوستی، تنگی نفس و افزایش میزان حساسیت ها، محافظت از پوست با رعایت فاصله، نداشتن تماس پوستی و استفاده از محافظت کننده ها را جدی بگیرید.

انتهای پیام/ رحمانی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک