پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۶:۲۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۱ - اذان مغرب:۱۷:۰۴:۵۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس کرونا | کد خبر: ۲۸۲۶۶۱۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ساعت ۱۳:۲۸
گزارش/

کارگران مهاجر، چالش پیش روی تمهیدات مقابله با کرونا در خراسان شمالی

ادامه شیوع ویروس کرونا در سراسر کشور بر لزوم یافتن راه‌هایی برای جلوگیری از سرایت بیشتر آن از کلان شهرها و استان های دارای شیوع بیشتر به استان هایی که درصد آلودگی به این ویروس کمتر است،انداخته است.
کارگران مهاجر، چالش پیش روی تمهیدات مقابله با کرونا در خراسان شمالی,

به گزارش عصر اترک ، یکی از نگرانی‌های بزرگ فعلی شیوع این ویروس در شهرهای کوچکی است که کارگران زیادی در کلان شهرها دارند و با قرار گرفتن در آستانه عید نوروز جمعیت زیادی از این کارگران در حال بازگشت به شهرهای خود هستند.

با نزدیک شدن به پایان سال و آغاز تعطیلات رسمی اوج بازگشت کارگرانی است که در خارج از استان  برای کسب روزی خود و خانواده خود مشغول به کار هستند.

راز و جرگلان یکی از شهرستان هایی است که طبق گفته مسئولان از ۱۵ هزار خانوار و جمعیت ۶۰ هزار نفری آن حدود ۵ هزار نفر در خارج از شهرستان مشغول به فعالیت هستند.

محرومیت رازوجرگلان و نبود امکانات کافی و شغل درآمد زا این نیروهای جوان را به شهرهای مختلف بخصوص پایتخت کشور می کشاند برخی از این افراد به دلیل دور بودن سه الی شش ماهه از خانواده و فرزندان خود، گاهی خانواده را نیز با خود همراه می کنند.

اکنون وضعیت شهرستان رازوجرگلان گرچه سفید است اما نگرانی ها از این افرادی است که تعداد آنها نیز کم نیست که اگر حامل این ویروس باشند و در این منطقه باعث انتشار  آن شوند در سایه نبود بیمارستان و امکانات کم پزشکی و بهداشتی افراد زیادی را در این شهرستان در معرض خطر قرار خواهند داد .

 

تشکیل ستاد پیشگیری از ویروس کرونا در روستاهای رازوجرگلان

فرماندار رازوجرگلان از تشکیل ستاد پیشگیری از ویروس کرونا در روستاهای شهرستان رازوجرگلان خبر داد.

روح الله حسین پور فرماندار رازوجرگلان در گفتگو با عصر اترک گفت: این ستاد با ریاست دهیار و مدیریت بهورز، فرمانده پایگاه بسیج ، رئیس شورای اسلامی، امام جماعت و فرمانده انتظامی در صورت وجود پاسگاه در آن روستا در ۸۳ روستای رازوجرگلان تشکیل می شود.

حسن پور اظهارکرد: این ستاد وظیفه اجرای تصمیمات ستاد مقابله با کرونای شهرستان رازوجرگلان و نظارت دقیق به افرادی که به عنوان مسافر از شهرهای دیگر به روستاهای خود باز گردند را دارند.

وی ادامه داد: همچنین این ستاد روستایی وظیفه دارد که روزانه تک به تک این افراد را مورد بررسی قرار دهد و و عملکردهای خود را به ستاد مرکزی شهرستان اعلام کنند و در صورت مشاهده افراد مشکوک آنان را به علوم پزشکی معرفی کرده و این افراد را حتی در صورت مقاومت مجبور به قرنطینه خانگی کند .

وی افزود : اوج بازگشت مسافران رازوجرگلان نیز یک هفته مانده به آخر سال است که لازم بود این ستاد روستایی  تشکیل شود چراکه مهمترین راه مبارزه با کرونا قطع زنجیره ارتباط افراد ناقیل یا بیمار با افراد سالم است.

فرماندار رازوجرگلان همچنین از برقرار بودن ایستگاه سلامت و شناسایی افراد مشکوک در ورودی شهرستان در تنگه ترکمن نیز خبر داد و گفت: از زمانی که وضعیت استان گلستان قرمز اعلام شد، بدون فوت وقت راه ورودی مراوتپه به جرگلان را بستیم و تنها راه ورودی را مسیر تنگه ترکمن اعلام کردیم که در این مکان اقدامات غربالگری در حال انجام است .

وی همچنین از تولید روزانه ماسک در سه بخش جرگلان و غلامان و شهر راز خبر داده که تاکنون بیش از 2 هزار و 500 ماسک تولید و توزیع شده است .

 

پیش بینی ورورد چهار هزار نفر مسافر به رازوجرگلان

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان رازوجرگلان از پیش بینی ورود چهار هزار مسافر به رازوجرگلان خبر داد.

رضاعلی یوسفی، رئیس شبکه بهداشت و درمان رازوجرگلان نیز در گفتگو با عصر اترک گفت :  تاکنون یک هزار و 502 نفر به رازوجرگلان ورود کرده اند که از این افراد ۹۳۰ نفر مسافرانی از استان های  دیگر بودند که جهت کار و فعالیت درآمدزا رفته و اکنون در حال بازگشت هستند و مابقی نیز، افرادی هستند که تردد داخل استان تردد داشتند.

وی تصریح کرد: در تست های اولیه از این افراد ۸ نفر مشکوک داشتیم که به مراکز درمانی اعزام شدند  که آزمایش های آنها منفی بوده است و روز گذشته نیز ۶۶ نفر مسافر داشتیم که ۵ مورد مشکوک بوده و بررسی های امروز نشان داد نیاز به اعزام ندارند و حالشان خوب است.

وی اضافه کرد: تا به امروز ۱۵ جلسه داخلی و ۶ جلسه ستادی داشتیم، بین مردم علاوه بر بررسی و سرزدن به تک تک خانه ها توسط کارشناسان و بهورزان سلامت و اطلاع رسانی اقدام به توزیع پوستر و بروشور و تشکیل جلسات آموزشی داشته ایم.

وی گفت: پنج نقطه از شهرستان، شامل پنج خوابگاه شهرستان رازوجرگلان  برای استفاده به عنوان نقاهتگاه برای شرایط حاد و خاص پیش بینی شده است.

یوسفی از خیران سلامت خواست جهت تهیه لوازم بهداشتی همچون ماسک، دستکش و ضدعفونی کننده ها بیشتر پای کار بیایند.

 

خبرنگار:صاحب جمال رحیمی

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک