چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۷/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۴:۳۹ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۳۰ - اذان مغرب:۱۷:۰۷:۰۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس کرونا | کد خبر: ۲۸۲۶۶۱۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ساعت ۱۴:۴۷
دستور استاندار خراسان شمالی به سازمان صمت استان؛

اقلام یارانه ای و میوه شب عید بدون تشکیل صف توزیع شود

استاندار خراسان شمالی به مدیرکل سازمان صمت استان نسبت به توزیع اقلام یارانه ای و میوه شب عید در استان بدون تشکیل صف دستور داد.
اقلام یارانه ای و میوه شب عید بدون تشکیل صف توزیع شود,

به گزارش خبرگزاری عصر اترک، محمدعلی شجاعی، استاندار خراسان شمالی در جلسه نشست پیشگیری از ویروس کرونا با قدردانی از زحمات کادر بهداشت و درمان همچنین نهادهای اجرایی در استان برای پیشگیری از شیوع هر چه بیشتر کرونا ویروس اظهار کرد: در حال حاضر خراسان شمالی در رتبه سوم کشور در زمینه انجام اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از شیوع هر چه بیشتر این بیماری قرار گرفته است.

شجاعی تصریح کرد: توفیق اتفاقی نیست، پیشرفت در کار نتیجه برنامه ریزی و اقدامات جدی است.

وی خواستار شد: فرمانداران کمبودها و حتی پیشنهادات را برای بررسی و اتخاذ تصمیمات جدید به منظور پیشگیری از زنجیره شیوع این بیماری در استان را گزارش دهند.

وی با اشاره به نزدیک شدن به آستانه نوروز 99، اعلام کرد: فرمانداران، دهیاران و بخشداران در سطح شهرستان ها انجام غربالگری و معاینات تب سنجی مسافران ورودی به استان را با دقت و جدیت اجرایی کنند و مبادی ورود و خروج استان را با ایجاد پایگاه ها و استقرار نیروها و تجهیزات درمانی تحت پوشش غربالگری قرار دهند.

شجاعی همچنین تصریح کرد: درصورتیکه به این نتیجه برسیم که برای جلوگیری از ورود خراسان شمالی به وضعیت قرمز از ابتلا به کرونا ویروس باید ورودی های شهر را در نوروز ببندیم، اجازه این اقدام را از دولت خواهیم گرفت.

وی در بخش دیگری از سخن خود با اشاره به رونمایی از طرح جامع پیشگیری از شیوع کرونا ویروس و مقابله با آن که توسط دانشگاه علوم پزشکی استان تدوین و تهیه شده است، اعلام کرد: عمل به مفاد این طرح از سوی دستگاه های اجرایی استان لازم الاجرا است.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی استان این طرح را به صورت الکترونیکی در اختیار دستگاه های اجرایی استان قرار خواهد داد.

 

 مدیران اجرایی بدون هماهنگی از استان خارج نشوند

محمدعلی شجاعی، استاندار خراسان شمالی همچنین به ایام نوروز اشاره کرد و گفت: حضور مدیران اجرایی در ادارات خود شیفت بندی می شود و هیچ مدیری حق خروج از استان بدون هماهنگی با استانداری و تعیین جانشین را ندارد.

شجاعی همچنین تصریح کرد: عملکرد شهرداری های استان در زمینه انجام اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از شیوع این بیماری پایش می شود.

وی در ادامه سازمان صمت استان را مخاطب قرار داد و گفت: اقلام یارانه ای شامل ( گوشت و برنج) برای مددجویان بهزیستی، کمیته امداد و خانواده های تحت پوشش بنیاد شهید در استان بدون تشکیل صف و طبق برنامه ریزی توزیع شود.

وی خاطر نشان کرد: سازمان صمت استان در تعامل با اتاق اصناف استان توزیع میوه شب عید را بدون تشکیل صف و طبق برنامه ریزی را باید انجام دهند.

 

شناسایی کارگران روزمزد برای پاسخگویی به معیشت آنان

افزون بر این، محمدعلی شجاعی، استاندار خراسان شمالی یادآور شد: فرمانداران نیز نسبت به شناسایی کارگران روزمزد سرگذرها اقدام کنند تا در این شرایطی که آنان بیکار مانده اند برای پاسخگویی به معیشت آنان و خانواده هایشان تصمیم گیری شود.

در عین حال، شجاعی با انتقاد از عملکرد دستگاه های ذی ربط استان در رابطه با فعال سازی و تبلیغ سامانه خرید اینترنتی اقلام در خراسان شمالی به منظور جلوگیری از تردد هر چه بیشتر هم استانی ها در سطح خیابان ها برای تهیه اقلام مورد نیاز آنان، دستور داد: هر چه سریعتر این سامانه فعال و تبلیغات معرفی این سامانه به هم استانی ها انجام شود.

وی افزود: در این سامانه سه هزار قلم کالا برای فروش بارگذاری می شود.

وی همچنین هم استانی ها را نسبت به انجام تست غربالگری داوطلبانه از طریق سامانه ای که وزارت بهداشت و درمان اعلام کرده است، دعوت کرد.

 

غربالگری مسافران در هفت نقطه ورود و خروج استان

در این جلسه، ولی الله حیاتی ، معاون سیاسی امنیتی خراسان شمالی اعلام کرد: در هفت نقطه استان شامل پاسگاه گرماب در شهرستان مانه و سملقان، فرودگاه بجنورد، ایستگاه قطار امیرآباد در شهرستان جاجرم، دو راهی گراتی در شهرستان اسفراین، مسیر ورودی به شهرستان فاروج و ایستگاه دشت و محور میامی-گرمه در شهرستان گرمه تست های غربالگری کرونا ویروس از مسافران انجام خواهد شد.

حیاتی گفت: نیروهای هلال احمر، فوریت های پزشکی، شبکه بهداشت و درمان و نیروی انتظامی در این زمینه مشارکت و فعالیت دارند.

انتهای پیام/قهرمانی  

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک