سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۶/۱۵/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس کرونا | کد خبر: ۲۸۲۶۶۵۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ساعت ۱۳:۵۲
نماینده مردم پنج شهرستان بجنورد، رازوجرگلان، مانه و سملقان ، گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی:

مردم خراسان شمالی کرونا را جدی نگرفته اند/ کمبود اقلام بهداشتی هفته های آینده رفع می شود

نماینده مردم پنج شهرستان بجنورد، رازوجرگلان، مانه و سملقان ، گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی گفت: در خراسان شمالی بحث کرونا جدی گرفته نشده است، در حالی که کرونا یک ویروس ناشناخته، نوپا و جهش یافته است و برای جلوگیری از شیوع آن باید مراقبت شود.
مردم خراسان شمالی کرونا را جدی نگرفته اند/ کمبود اقلام بهداشتی هفته های آینده رفع می شود,

علی قربانی، نماینده مردم پنج شهرستان بجنورد، رازوجرگلان، مانه و سملقان ، گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار عصراترک اظهار داشت: با توجه به شیوع کرونا در کشور و عدم برگزاری جلسات براساس ممنوعیت اجتماعات، جلسات مجلس به صورت مجازی برگزار می شود.

وی ادامه داد: قرارداشتن استان خراسان شمالی بین دو استان خراسان رضوی و گلستان که در شرایط بحرانی هستند، نیازمند اتخاذ تدابیر بیشتری برای مقابله با این بیماری در استان است.

قربانی با اشاره به اینکه ممنوعیت مسافرت و حضور مسافران در استان تنها به خاطر سرایت کرونا نیست، گفت: استان خراسان شمالی دارای بیش از یک هزار تخت بیمارستانی است که در صورت ابتلای نیم درصد از جمعیت استان،  خدمات دهی به همین تعداد  هم ممکن است با مشکل مواجه شود و اگر مسافرانی با احتمال بیماری هم وارد استان شود کادر درمانی با مشکلات بیشتری مواجه شوند.

وی تاکید کرد: برای کنترل مسافرت ها باید تدابیر جدی تری اندیشیده شود، خریدها حدالامکان کمتر انجام شود و مردم بیشتر زمانشان را در منزل بمانند.

قربانی با بیان اینکه امروز 23 میلیون ماسک از کشور چین وارد کشور شد، گفت:  همچنین با فراهم سازی الکل و مواد ضدعفونی کننده طی هفته های آینده مشکلات کمبود اقلام بهداشتی رفع خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه دولت قرنطینه را ضروری ندانسته است، گفت: متاسفانه برخی از افراد بخاطر هراس از مثبت شدن نتیجه آزمایش، از انجام تست به موقع کرونا ویروس خودداری می کنند، در صورتی که با انجام تست در اولین زمان مشاهده علائم مشکوک، می توان از شیوع آن جلوگیری کرد.

قربانی گفت: در خراسان شمالی بحث کرونا جدی گرفته نشده است در حالی که کرونا یک ویروس ناشناخته، نوپا و جهش یافته است و برای جلوگیری از شیوع آن باید مراقبت شود.

وی گفت: کرونا لطمه های اقتصادی زیادی را به خصوص در بحث کسب و کارهای کوچک به کشور وارد کرده است و قطعا این لطمه ها ادامه خواهد داشت، خیلی از مشاغل کوچک راکد شده است.

نماینده پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی عقب انداختن پرداخت اقساط بانکی به مدت سه ماه را کمک کوچکی به مردم عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد:  دولت اقداماتی را جهت کمک به این گروه ها و مردم با درآمد پایین در نظر گرفته است و در مجلس نیز برای کمک به دولت هر قانونگذاری نیاز باشد انجام خواهد شد.

انتهای پیام/ رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک