جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۵/۲۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۳:۳۴:۳۶ - اذان ظهر:۱۲:۳۸:۱۰ - اذان مغرب:۲۰:۱۵:۲۹

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۷۸۱۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ساعت ۱۰:۱۱
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی:

کودکان ناقل کرونا، سالم هستند/ با چرخش ویروس در استان موارد ابتلا رو به افزایش است

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی ضمن تاکید بر رعایت مسائل بهداشت فردی و ماندن در منزل، گفت: کودکان ناقل ویروس کرونا سالم هستند و بدون علایم می توانند ویروس را انتقال دهند، بنابراین تا حد امکان باید از دید و بازدیدها ممانعت کرد.
کودکان ناقل کرونا، سالم هستند/ با چرخش ویروس در استان موارد ابتلا رو به افزایش است,

سید احمد هاشمی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در گفتگو با عصراترک،  ضمن تاکید بر رعایت نکات بهداشتی و پرهیز از دید و بازدید در ایام نوروز اظهار داشت: از ۶۷۸ مراجعه کننده در خراسان شمالی، ۵۰۰ نفر ترخیص شدند و از بین افرادی که تست آن ها مثبت بود، ۱۴۷ نفر بهبود یافتند و از بیمارستان مرخص شدند.

وی ادامه داد: با اعلام نتایج قطعی آزمایش های انجام شده، تا ظهر ششم فروردین، 232 نفر در خراسان شمالی به ویروس کرونا مبتلا شده و متاسفانه تعداد آمار فوتی ها نیز به 24 نفر افزایش یافت.

هاشمی افزود:  استان از وضعیتی که در روزهای نخست به دلیل تردد کم و کاهش چرخش ویروس وجود داشت ، خارج شده و متاسفانه در حال حاضر استان وارد فازی شده است که به دلیل چرخش ویروس هر روز موارد جدید گزارش می شود.

این مقام مسئول ضمن تاکید بر رعایت مسائل بهداشت فردی و ماندن در منزل، تاکید کرد: کودکان ناقل سالم هستند و بدون علایم می توانند ویروس را انتقال دهند، بنابراین تا حد امکان باید از دید و بازدیدها ممانعت کرد.

هاشمی خاطرنشان کرد:  در حال حاضر در بجنورد ۱۱۷، شیروان ۱۸، فاروج ۷، مانه وسملقان ۱۵ ، جاجرم ۱۱ ، گرمه ۹ و رازو جرگلان ۴ مورد مثبت گزارش شده است.

 وی ادامه داد: در رازو جرگلان تا کنون هیچ مورد مثبتی گزارش نشده بود و این نشانه آن است که گردش ویروس همچنان ادامه دارد.

هاشمی یادآور شد:  سالمندان، بیماران قلبی عروقی و همه افراد دارای بیماری های زمینه ای بیش از دیگر افراد نیاز به مراقبت دارند و این افراد باید تا حد امکان در منزل بمانند و کارهای ضروری خود را به اطرافیان بسپارند .

وی در انتها افزود: مسافرت ها را به منظور کاهش چرخش ویروس کرونا، قطع زنجیره انتقال و حفظ سلامت به تعویق بیندازید. 

 

انتهای پیام/ رحمانی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک