شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۶/۶/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۳:۲۹:۴۴ - اذان ظهر:۱۲:۳۹:۲۸ - اذان مغرب:۲۰:۲۰:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۷۹۱۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ساعت ۱۲:۴۰

کتاب پنجره ای، برای نجات از خستگی های روزمره در قرنطینه های خانگی

نویسنده و شاعر شیروانی با توجه به بحران کرونا در کشور گفت:در این روزهای کسل کننده قرنطینه که این نیز برای حفظ سلامت همگانی، خود و خانواده ها است با شعار در خانه می مانیم، با مطالعه کردن وقتمان را پر می کنیم و افکارمان از حال و هوای خسته کننده و روزمرگی نجات پیدا می کند.
کتاب پنجره ای، برای نجات از خستگی های روزمره در قرنطینه های خانگی,

لیلا حکاک نویسنده و شاعر شیروانی در گفتگو با خبرنگار عصر اترک اظهار داشت: از دوران کودکی قلم و کاغذ دوستان خوبی برایم بودند و همین امر سبب شد که دبیر ادبیات شوم.

وی ادامه داد: در زمان تدریس کلاس های نگارشم مملو بود از شوق و دیدار و کلام به همین شوق اولین اثرم مجموعه شعر "فانوسک خیال" را به چاپ رساندم و این انگیزه ای بود که دانش آموزانم به من دادند.

این بازنشسته فرهنگی افزود: کتاب ها مثل انسانهایی در سکوت می مانند که با خیال و زبان ما گویا می شوند، دوستی با این انسان های شریف و ارزشمند سبب می شود که ما از تنگناهای درونی و فکری خود رها شویم و وارد دنیای ناشناخته ای بشویم که ما را به زندگی های دیگران و به جاهایی که دوست داریم سفر می دهد.

حکاک با توجه به بحران کرونا در کشور گفت: در این روزهای کسل کننده قرنطینه که این نیز برای حفظ سلامت همگانی، خود و خانواده ها با می باشد با شعار در خانه بمانیم می توانیم با مطالعه کردن وقتمان را پر کنیم هر کتاب پنجره ای است که اگر باز کنیم می توانیم با پای دل و بصیرت افکارمان از حال و هوای خسته کننده و روزمرگی نجات یابیم.

نویسنده شیروانی خاطر نشان کرد: پس از بازنشستگی اوقات فراغت بیشتری پیدا کردم که بتوانم نویسندگی را دنبال کنم و دینم را نسبت به جامعه و مردم شهرم ایفا کنم. تاکنون 18 اثر چاپ شده دارم و چندین اثر در نوبت چاپ دارم. از بین این آثار 4 کتاب رمان، دوجلد داستان کوتاه، 4 جلد کتاب شعر و 6 جلد در زمینه کودک به چاپ رسانده ام.

وی گفت: کتاب های من مثل فرزندان من هستند و فرقی بین آنها نیست اما از بین آثار کتاب روزهای خاکستری را برای مطالعه به همشهریان عزیز معرفی و توصیه می کنم. این مجموعه در سال 98 به چاپ رسید و موضوع آن درد جامعه و حرف های ناگفته دیگران را در اشعار خود پیاده کردم در واقع این کتاب متعلق به جامعه ما می باشد، افرادی که نیاز به گفتن داشتند که نتوانستند بگویند که من به جای آنها گفته ام.

حکاک افزود: کتاب های پوتین های بی بند ، باران وارونه می بارد و آخرین لحظه خاطرات جانباز علیرضا حکاک را با موضوع دفاع مقدس و کتاب پنجره ی رو به پاییز، مهتاب و قاصدکی در باد از جمله کتاب های رمان هستند که به چاپ رسیده است.

انتهای پیام/ حق بین

  

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک