شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۳۰/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۷:۲۱ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۱۸ - اذان مغرب:۱۷:۰۳:۴۵

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس کرونا | کد خبر: ۲۸۲۸۰۹۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۱/۲۴ - ساعت ۱۲:۳۴
مسئول سازمان بسیج مهندسی کشاورزی خراسان شمالی خبر داد:

 تولید ۲۰ هزار ماسک در کارگاه های خانگی/ احصا آثار اقتصادی کرونا بر بخش کشاورزی و دامداری

مسئول سازمان بسیج مهندسی جهاد کشاورزی و منابع طبیعی خراسان شمالی از تولید 20 هزار ماسک در کارگاه های خانگی با همکاری بانوان جهادگر روستایی استان خبر داد.
 تولید 20 هزار ماسک در کارگاه های خانگی/ احصا آثار اقتصادی کرونا بر بخش کشاورزی و دامداری,

زکریا محمدیاران، مسئول سازمان بسیج مهندسی جهاد کشاورزی و منابع طبیعی خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصر اترک اظهار کرد: بسیج کشاورزان هم همگام و همراه با مدافعان سلامت در طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا به میدان آمده  و با استفاده از ظرفیت مهندسین کشاورزی و کشاورزان اقدامات خوبی را از ابتدای انتشار ویروس کرونا در کشور تاکنون در استان انجام داده است.


یاران افزود: با توجه به بانک اطلاعاتی مهندسین کشاورزی که در اختیار این قشر وجود دارد در ابتدا بحث غربالگری مهندسان کشاورزی آغاز شد و در ادامه با استفاده از ظرفیت همین مهندسان غربالگری کشاورزان 400 روستای تحت پوشش بسیج کشاورزی و منابع طبیعی انجام شد.

وی ادامه داد: در حوزه تولید ماسک هم  با هماهنگی بسیج سازندگی، نخ و پارچه در اختیار بانوان جهادگر روستایی قرار گرفت و این بانوان در 20 کارگاه خانگی 20 هزار ماسک تولید کردند که در شهرستان های بجنورد، شیروان و اسفراین توزیع شد.


مسئول سازمان بسیج مهندسی جهاد کشاورزی و منابع طبیعی خراسان شمالی گندزدایی و ضد عفونی کردن حاشیه شهرها و روستاهای استان را به صورت مستمر به جز روزهایی که بارندگی وجود داشت را از دیگر اقدامات این قشر عنوان کرد.

یاران گفت: این اقدام نیز با همکاری بسیج دانشجویی در راستای تامین سم و محلول های ضد عفونی و استفاده از ظرفیت کشاورزان استان با استفاده تراکتور‌ها و تجهیزات سم پاشی شخصی در شهرستان های بجنورد و اسفراین نسبت به ضدعفونی مناطق مختلف حاشیه شهرها و روستاها اقدام کرده اند.

وی همچنین از تهیه 200 بسته کمک معیشتی توسط کانون کشاورزی شیروان و بجنورد خبر داد و گفت: این بسته ها که قبل از سال جدید آماده شده بود در بین نیازمندان این شهرستان ها توزیع شد.

وی دیگر اقدام بسیج مهندسی جهاد کشاورزی و منابع طبیعی را احصا تبعات کرونا در حوزه کشاورزی و دامداری و ارسال آن به ستاد فرماندهی استان عنوان کرد.

محمد یاران ضرر و زیان های مرغداران استان، تعطیلی روز بازارها و فاسد شدن بخش زیادی از تولیدات کشاورزران، مشکلات گلخانه داران و گل های تزئینی و عدم فروش محصولات به دلیل مسدود شدن مرزها، قطع زنجیره تولید محصولات کشاورزی، مقروض شدن کشاورزان به بانک ها و کاهش انگیزه تولید با توجه به نامعلوم بودن زمان از بین رفتن این ویروس را از جمله تاثیرات و تبعات ویروس کرونا در حوزه کشاورزی برشمرد و بر رفع آن تاکید کرد.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک