پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۶:۲۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۱ - اذان مغرب:۱۷:۰۴:۵۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس کرونا | کد خبر: ۲۸۲۸۱۷۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۱/۲۷ - ساعت ۱۳:۴۷
رییس پارک علم و فناوری خراسان شمالی :

فروش محصولات دانش بنیان استان ۵ برابر شد/حیات شرکت های دانش بنیان در بحران کرونا

رییس پارک علم و فناوری خراسان شمالی گفت: شرکت های فناورانه و دانش بنیان استان، سال گذشته توانستند در زمینه فروش محصولات خود به رشدی پنج برابری دست یابند.
فروش محصولات دانش بنیان استان 5 برابر شد/حیات شرکت های دانش بنیان در بحران کرونا,

مهران گرمه ای، رییس پارک علم و فناوری خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک اظهار کرد: شرکت های فناور و شرکت های دانش بنیان خراسان شمالی طی 12 ماهه سال 98 در عرصه اقتصادی جهشی در تولید را ایجاد کردند و تلاش کرده اند که این روند را حفظ کنند.

گرمه ای با اشاره به اینکه تعداد این شرکت ها تا پایان سال 98 در استان چند برابر شد، عنوان کرد: مجموع فروش شرکت های فناور و دانش بنیان استان طی سال 98 در مقایسه با سال 97 به رشد پنج برابری رسید، با این وجود، هنوز جای کار برای این شرکت ها بسیار زیاد است.

وی تصریح کرد: این شرکت ها در سال جاری که به نام جهش در تولید نامگذاری شده است، از ادامه مسیر به روش های گذشته عبور خواهند کرد و مسیر بر پایه نوآوری های جدید را ترسیم خواهند کرد و آن را ادامه خواهند داد.

وی درباره اثرگذاری شیوع بیماری کرونا بر فعالیت شرکت های فناورانه و دانش بنیان در استان نیز عنوان کرد: با شیوع این بیماری، در سطح ملی از این شرکت ها خواسته شد که در زمینه رفع نیازهای خدماتی و تولید محصولات پای کار باشند.

گرمه ای بیان کرد: با شیوع این بیماری در استان، یک شرکت دانش بنیان در استان در زمینه راه اندازی فروشگاه های اینترنتی ورود و چنین فروشگاه هایی را راه اندازی کرد.

وی خاطر نشان کرد: یک شرکت دانش بنیان دیگر در استان نیز در همکاری با دانشگاه علوم پزشکی استان توانست دستگاه تب سنج غیر تماسی را طراحی و تولید کند.

وی به صنایع خلاق در استان نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه این صنایع به صورت کارگاه های کوچک خانگی فعالیت می کنند و فروش آنها در فضای مجازی است، خوشبختانه فروش محصولات این صنایع در بحران دو ماهه کرونا که پشت سر گذاشته ایم هیچ آسیبی ندیده و البته رشد در فروش هم داشته اند.

رییس پارک علم و فناوری خراسان شمالی یادآور شد: شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه آی تی استان نیز در زمینه ارائه خدمات آموزشی آی تی به جامعه دانش آموزی و دانشجویی ارائه خدمات داشته اند و فعالیت آنها رشد داشته است.

وی همچنین بیان کرد: برخی از شرکت های دانش بنیان استان در این بحران خطوط تولید خود را تغییر داده و در زمینه تولید محلول های ضد عفونی کننده ورود کردند.

وی با تاکید بر این نکته که ضرورت دارد در دوران پسا کرونا شرکت های فناور و دانش بنیان استان در زمینه طراحی و تولید محصولات استراتژیک گام بردارند ، تصریح کرد: در دوره کنونی که در این بحران به سر می بریم، شرایطی برای شرکت های تحت حمایت پارک علم و فناوری فراهم شده است که به راحتی بتوانیم محصولات مورد تقاضای روز بازار جهانی را صادرات کنیم.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک