چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۸/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۵:۳۳ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۵ - اذان مغرب:۱۷:۰۵:۵۷

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس کرونا | کد خبر: ۲۸۲۸۱۸۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۱/۲۸ - ساعت ۸:۳۷
مدیر گروه سلامت جمعیت ، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی استان:

ضرورت مراقبت از کودکان در برابر ابتلای احتمالی به کویید۱۹

مدیر گروه سلامت جمعیت ، خانواده و مدارس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: از آن جا که ویروس کووید19 جدید بوده و هنوز مشخص نیست که چه تأثیری بر کودکان می گذارد، مراقبت و نگهداری از کودکان همانند بزرگسالان ضروری است.
ضرورت مراقبت از کودکان در برابر ابتلای احتمالی به کویید19,

به گزارش گروه دریافت خبر عصراترک، مریم پورآدینه، مدیر گروه سلامت جمعیت ، خانواده و مدارس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اظهار کرد: باید درمان به موقع کودکان مورد توجه قرار گیرد اما این ویروس فقط در موارد نادر کشنده بوده و تاکنون بیشتر موارد منجر به مرگ در میان افراد مسن تر با بیماری‌های زمینه‌ای دیده شده است. 


وی در خصوص اقدامات لازم در کودک دارای علائم احتمالی کرونا، افزود: رعایت نکات بهداشتی دست‌ها (شستشوی مرتب آن‌ها) و بهداشت تنفسی و واکسیناسیون کودکان به موقع انجام تا کودک‌ در مقابل سایر ویروس‌ها و باکتری‌های بیماری‌ زا در امان باشد. 


 پور آدینه در خصوص تفاوت علائم بالینی کودکان با بزرگسالان، توضیح داد: در گزارش های محدود از ابتلا کودکان به COVID-19 در چین، علائم شبه سرماخوردگی مانند تب، آبریزش بینی و سرفه گزارش شده است.


وی خاطرنشان کرد: علائم گوارشی مانند اسهال و استفراغ حداقل در یک کودک مبتلا به COVID-19 گزارش شده و این گزارش های محدود نشان می دهد كه كودكان مبتلای تأیید شده اغلب علائم خفیفی نشان داده اند و عوارض شدید (سندرم ARDS و شوك سپتیك) از موارد نادر هستند.


این کارشناس مسئول با بیان اینکه در زمان ابتلای سایر اعضای خانواده به بیماری اگر شما یا کودکتان تب، سرفه یا تنگی نفس دارید، از همان ابتدای بروز علائم از پزشک کمک بخواهید، گفت: اگر به مناطقی که COVD-19 در آنجا گزارش شده سفر کرده‌اید یا اگر در تماس با فردی بوده‌اید که به‌ تازگی به یکی از چنین مناطقی سفر کرده و علائم تنفسی دارد، باید با پزشک خود یا با کارکنان بهداشتی تماس و با آن ها مشورت کنید.

 

انتهای پیام/ رحمانی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک