چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۷/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۴:۳۹ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۳۰ - اذان مغرب:۱۷:۰۷:۰۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس کرونا | کد خبر: ۲۸۲۸۱۹۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۱/۲۸ - ساعت ۸:۴۴
پزشک متخصص چشم و بیماری های چشمی دانشگاه علوم پزشکی استان خبر داد:

ایجاد علایم چشمی در ۳ درصد افراد مبتلا به کرونا

پزشک متخصص چشم و بیماری های چشمی دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی گفت: ویروس کووید ۱۹ در یک تا ۳ درصد افراد آلوده، علائم چشمی ایجاد می کند.
ایجاد علایم چشمی در ۳ درصد افراد مبتلا به کرونا ,

به گزارش گروه دریافت خبر عصراترک،  محسن محمدزاده، پزشک متخصص چشم و بیماری های چشمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اعلام این خبر گفت: بر اساس نتایج مطالعات و بررسی های انجام شده در مدت محدود شروع بیماری کووید ۱۹ ، فرد مبتلا به این بیماری ممکن است، علایم چشمی را نیز تجربه کند.


وی، التهاب و قرمزی چشم را شایعترین علامت ذکر کرد و اظهار داشت : ویروس در ترشحات چشمی و اشک وجود داشته و قابلیت انتقال از این طریق نیز وجود دارد.


 این کارشناس مسئول  به ضرورت اقدامات محافظتی اشاره و تأکید کرد: از تماس با افرادی که قرمزی و التهاب چشمی دارند خودداری کرده و از دست زدن به چشم و تماس چشمی به طور جدی جلوگیری کنید ، زیرا ممکن است بسیاری از سطوح آلوده باشند و به طور نا آگاهانه دست ها آلوده به ویروس شده و به چشم ها منتقل شود.


 وی با بیان این که علائم چشمی ممکن است یک طرفه باشد، خاطرنشان کرد: تا زمانی که اپیدمی این بیماری وجود دارد ، بهتر است استفاده از لنزهای تماسی محدود شود .


 محمدزاده، رعایت بهداشت را اقدامی منطقی و ضروری برای پیشگیری از این بیماری و مشکلات چشمی ناشی از آن دانست و گفت: با استفاده از عینک می توان اثر محافظتی بر روی چشم ها را افزایش و خطر ابتلا به این مشکلات را کاهش داد.

 

انتهای پیام/ رحمانی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک