یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۳۱/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۸:۱۵ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۱۶ - اذان مغرب:۱۷:۰۲:۴۱

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس کرونا | کد خبر: ۲۸۲۸۲۱۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۱/۳۰ - ساعت ۹:۳۸
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اعلام کرد:

درمان بیماران کرونایی رایگان است

 سید احمد هاشمی گفت: فرانشيز پرداختي بيماران مبتلا به کرونا بر اساس دستور وزير بهداشت رايگان است و فرد مبتلا به کرونا بعد از ترخیص یا فوت هيچ هزينه اي پرداخت نمی کند.
درمان بیماران کرونایی رایگان است,

 سید احمد هاشمی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک در رابطه با وضعیت پرداختی بیماران کرونایی بعد از ترخیص یا فوت در بیمارستان ها اظهار داشت: فرانشيز پرداختي بيمار بر اساس دستور وزير بهداشت رايگان است و فرد مبتلا به کرونا بعد از ترخیص یا فوت هيچ هزينه اي پرداخت نمی کند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در بیمارستان امام حسن (ع) بجنورد تنها بیماران کرونا بستری می شوند، گفت: بیمارانی که علائم بالینی کاملا مثبتی نسبت به کرونا دارند در این بیمارستان بستری خواهند شد و تا زمانی که جواب تست آنها اعلام شود، مثبت تلقی خواهند شد.

این مقام مسئول در پاسخ به این سوال خبرنگار عصراترک مبنی بر نحوه تحویل متوفیان مشکوک به کرونا به خانواده ها توضیح داد: بیمارانی که مشکوک به کرونا هستند اگر قبل از آماده شدن جواب آزمایش فوت کنند، طبق دستوالعمل بیماران کرونایی دفن خواهند شد، مگر اینکه براساس خواسته خانواده نسبت به مشخص شدن تست اقدام شود، در حال حاضر به علت فضای کم سردخانه ها معمولا این متوفیان همانند افراد مشکوک، به روال فوتی های کرونایی دفن خواهد شد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در رابطه با گندزدایی و ضدعفونی منزل بیمارانی که کرونای آنها مثبت گزارش شده است، عنوان کرد: در گام نخست نحوه ضدعفونی و گندزدایی محوطه و داخل منزل مسکونی به یکی از اعضای خانوار آموزش داده می شود.

هاشمی ادامه داد: همچنین در صورت موافقت و رضایت خانواده های دارای بیمار کرونا مثبت، عملیات گندزدایی این منازل توسط نیروهای داوطلب بسیجی آموزش دیده یا کارشناسان بهداشت محیط مراکز بهداشت شهرستانها انجام می شود .

این مقام مسئول نیازهای کنونی بیمارستان ها و مراکز درمانی استان را شامل کاور کفش، کیت محافظ فردی، گان، ماسک جراحی، ماسک N95، محلول و اسپری ضدعفونی کننده، شیلد، محافظ، دستکش، ترمومتر و پیشبند اعلام کرد.

 

انتهای پیام/ رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک