دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۶/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۳:۴۵ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۳۵ - اذان مغرب:۱۷:۰۸:۱۳

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس کرونا | کد خبر: ۲۸۲۸۲۳۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۱/۳۰ - ساعت ۱۳:۸
کارشناس مسائل خانواده عنوان کرد:

در خانه ماندن ها بهترین زمان برای درک متقابل اعضای خانواده است

طوبی ولی پور با بیان اینکه یکی از نکات مثبت در خانه ماندن گذراندن زمان بیشتری اعضای خانواده در کنار هم است، گفت: این زمان بهترین فرصت برای درک متقابل اعضای خانواده است.
در خانه ماندن ها بهترین زمان برای درک متقابل اعضای خانواده است,

طوبی ولی پور، کارشناس خانواده و مدرس حوزه و دانشگاه های خراسان شمالی در گفتگو با عصراترک با اشاره به اینکه خانواده یکی از مهم ترین و اساسی ترین رکن ها در جامعه است، اظهار داشت: در واقع خانواده، اجتماع درست و صحیح را می سازد و اجتماع سالم برگرفته از خانواده سالم است.


وی ادامه داد: خانه نشینی خانواده ها و قرنطینه خانگی یکی از اثراتی است که بعد از شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان ایجاد شده، زیرا براساس تاکیدات مسئولان ستاد پیشگیری کرونا تنها راه قطع زنجیره کرونا در خانه ماندن است.


این کارشناس مسئول اضافه کرد: در خانه ماندن خانواده ها به خصوص در کشور ایران و جامعه دینی می تواند آزمونی از جانب خداوند باشد که باید تلاش کرد از این آزمایش سربلند بیرون آمد.


ولی پور یکی از نکات مثبت در خانه ماندن را گذراندن زمان بیشتر اعضای خانواده در کنار هم عنوان کرد و گفت: قبل از این شرایط اعضای خانواده بخش زیادی از روز را در بیرون از منزل مشغول به کار بودند و با خستگی و بی حوصلگی به منزل بر می گشتند.


وی به بیانات مقام معظم رهبری در رابطه با اینکه هر حادثه ای یک جنبه مثبت دارد و باعث ایجاد یک حرکت نوین می شود، اضافه کرد: بعد از حادثه کرونا در جامعه، خانواده ها می توانند صمیمیت و گرمی بیشتری به خود بگیرند، ایده های زندگی نرمال و درست، فرصت فکر کردن برای ایده درست و چگونه زیستن مناسب را به دست آورند.


ولی پور خاطرنشان کرد: پدر و مادر در تعاملات بیشتر با فرزندان بیشتر آنان را درک کنند و همچنین فرزند زمان بیشتری برای در کنار پدر و مادر بودن دارد و همه اینها جنبه مثبت این ویروس می تواند باشد که درخانواده های ایرانی این روال در جریان است.


وی یادآور شد: هر یک از اعضای خانواده با مطرح کردن ایده های نو می توانند در خانه صمیمیت بیشتری در بین اعضای خانواده ایجاد کنند و با آرامی و درستی زندگی می کنند.


این مدرس حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه جوامع غربی و بیگانه دائم در حال تخریب بنیان خانواده های ایرانی  هستند، گفت: دشمنان در تمامی برهه های زمانی تلاششان را به کار بسته اند و در شرایط فعلی نیز با تبلیغات منفی از جمله اینکه خانواده های ایرانی با ماندن در خانه دچار تنش و از هم پاشیدگی شده اند، در جهت پیشبرد اهداف تعیین شده شان گام بر می دارند.


ولی پور با بیان اینکه اختلاف سلیقه بیان شده از طرف رسانه های بیگانه با نوع اختلاف سلیقه خانواده ها کاملا متفاوت است، گفت: در خانواده ای که چندین فرزند، پدر و مادر حضور دارند، زن و شوهر و فرزندان هر کدام سلیقه ای دارند که این اختلاف سلیقه در نوع غذا، نوع نگاه به تلویزیون، نوع بازی کردن ها  باعث از هم پاشیدگی و تنش در خانواده نخواهد بود.


وی یادآور شد:  شرایط فعلی زمان بهتری برای در کنار هم بودن است، زیرا از لحاظ روانشناسی، کانون یک خانواده زمانی گرم می شود که اعضای خانواده بتوانند همدیگر را درک کنند و از حرکات ساده ای از جمله غذاخوردن و در کنار یکدیگر بودن احساس آرامش و شادی داشته باشند.


ولی پوراضافه کرد: ویروس کرونا که جان بسیاری از هم وطنان را گرفته و خانواده های زیادی را داغدار کرده است، از طرفی با خانه نشینی تجربه خوب و به یادگار ماندنی را برای خانواده ها و برای تمام اعضای جامعه فراهم کرده است.

 

این کارشناس مسئول گفت: امید است هر چه زودتر این ویروس از بین رود اما باید از این روش خانه ماندن در قالب تجربه استفاده کرد و با آغاز فعالیت های اجتماعی و بیرون در منزل این روند تعطیل نشود و کار در بیرون و خستگی در منزل نصیب خانواده نشود.

 

انتهای پیام/ رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک