چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۱/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۲۹:۱۵ - اذان ظهر:۱۱:۲۵:۱۳ - اذان مغرب:۱۷:۱۴:۱۶

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس کرونا | کد خبر: ۲۸۲۸۲۴۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۱/۳۱ - ساعت ۱۱:۰

نگرانی سرپرست علوم پزشکی خراسان شمالی از شیب دوباره ابتلا به کرونا در استان

سرپرست علوم پزشکی خراسان شمالی از مثبت شدن ابتلا 22 نفر به کرونا ویروس در آغاز هفته جاری ابراز نگرانی کرد و بر پرهیز از تجمعات مردم تاکید کرد.
نگرانی سرپرست علوم پزشکی خراسان شمالی از شیب دوباره ابتلا به کرونا در استان,

سید احمدهاشمی، سرپرست علوم پزشکی خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک گفت: بنده از مثبت شدن تست ابتلا 22 نفر در نخستین روز از هفته جاری در استان شوکه شدم.

هاشمی گفت: برخی از این تست ها دوباره آزمایش شدند که جواب دوباره آنان مثبت بود.

وی با یادآوری این مطلب که از 15 فروردین ماه جاری صنوف فعالیت خود را از سر گرفتند، عنوان کرد: عده ای از مردم نیز تصور کردند که دوره این بیماری به پایان رسیده است و بدون رعایت نکات بهداشتی و دقت بر فاصله گذاری اجتماعی در سطح عمومی شهرها حضور یافته اند درحالیکه این بیماری هنوز از بین نرفته است.

وی تصریح کرد: اگر پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از سوی هم استان ها رعایت نشود با چند برابر شدن آمار ابتلا مواجه خواهیم شد و تمام زحمات و تحمل سختی های دوره قرنطینه خانگی که طی دو ماه اخیر انجام شد، از بین می رود.

سرپرست علوم پزشکی خراسان شمالی همچنین با اشاره اینکه بابت قطع زنجیره انتقال این بیماری حتی برگزاری مراسم های مذهبی و دینی، برگزاری همایش ها و دیگر جلسات عمومی لغو شده اند، از حضور مردم در باغات و طبیعت بدون رعایت فاصله گذاری های اجتماعی و تجمع خانواده ها در یک نقطه انتقاد کرد.

هاشمی با تاکید بر این نکته که باید تجمعات، ترددها و سفرهای غیرضروری مردم کنسل شود، اعلام کرد: درصورتیکه این نکات رعایت نشوند حتما با افزایش ابتلا مردم به این بیماری روبرو خواهیم شد.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک