یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۳۱/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۸:۱۵ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۱۶ - اذان مغرب:۱۷:۰۲:۴۱

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس کرونا | کد خبر: ۲۸۲۸۲۴۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۱/۳۱ - ساعت ۱۱:۲۱
رئیس انجمن تغذیه خراسان شمالی عنوان کرد:

ضرورت استفاده بهبود یافتگان کرونایی از موادغذایی پروبیوتیک/آب جوشیده باعث پوکی استخوان است

محمدرضا جلیلوند گفت: افرادی که بیماری کرونا را پشت سر گذاشته و مرخص شده اند، در رژیم غذایی شان از مواد پروبیوتیک استفاده کنند.
ضرورت استفاده بهبود یافتگان کرونایی از موادغذایی پروبیوتیک/آب جوشیده باعث پوکی استخوان است,

محمدرضا جلیلوند، عضو هیات علمی و متخصص تغذیه دانشگاه و رئیس انجمن تغذیه خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک در پاسخ به این سوال که برای افرادی که بیماری کرونا را پشت سر گذاشته اند و بهبود یافته اند، چه رژیم غذایی توصیه می شود، اظهار داشت: این افراد معمولا بخاطر داروهای زیادی که استفاده کرده اند دچار بیرون روی زیاد یا مشکلات گوارشی هستند، که مصرف مواد پروبیوتیک برای این افراد توصیه می شود.

وی ادامه داد: محصولات و مواد پروبیوتیک شامل ماست، پنیر و دوغ است که به راحتی در فروشگاه های سطح شهر قابل دسترسی هستند.

این کارشناس مسئول اضافه کرد: در صورت عدم دسترسی به مواد غذایی حاوی پیروبیوتیک می توانند از کپسول پروبیوتیک براساس دستورالعمل آن به صورت روزانه مصرف کنند.

جلیلوند خاطرنشان کرد: در واقع با استفاده از این مواد غذایی یا کپسول های پروبیوتیک باکتری های مفید وارد بدن می شود و توازن به سمت باکتری های مفید بدن، تغییر پیدا می کند.

وی اضافه کرد: رشد باکتری ها در سیستم بدن به صورت تصاعدی است اگر از رشدشان جلوگیری نکنند بعد از گذشت 8 ساعت یک باکتری بیش از چندین میلیون باکتری تولید می کند.

جلیلوند یادآور شد: باتوجه به شیوع کرونا یکی از مباحثی که برای مردم به معضل تبدیل شده است، نگرانی از سیستم ایمنی بدنشان است، که با رعایت اصل تناسب، تعادل و تنوع هیچ گونه مشکلی نخواهند داشت.

این کارشناس مسئول با بیان اینکه تاکید استفاده از مایعات در صدر توصیه های مقابله با کرونا قرار دارد، گفت: با این وجود مصرف آب جوشیده توصیه نمی شود و آب لوله کشی منازل، بهترین نوع آبی است که می توان استفاده کرد، زیرا موادی که در کتری و سماور رسوب می کند املاح معدنی مورد نیاز بدن است.

وی تصریح کرد: استفاده مداوم از آب جوشیده استفاده سبب ابتلا به پوکی استخوان خواهد شد.

انتهای پیام/ رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک