دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۵:۰۷ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۰۸ - اذان مغرب:۲۰:۰۰:۰۶

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۸۲۶۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۲/۰۱ - ساعت ۱۰:۱۰

کمک ۷/۵میلیاردی نیکوکاران خراسان شمالی به آسیب دیدگان کرونایی

مسئول کمک‌های مردمی ستاد مقابله با کرونا خراسان شمالی گفت: هفت میلیارد و 520 میلیون تومان کمک های نقدی و غیر نقدی نیکوکاران خراسان شمالی برای اعطا به نیازمندان و آسیب دیدگان جمع آوری و توزیع شد.
کمک 7.5میلیاردی نیکوکاران خراسان شمالی به آسیب دیدگان کرونایی,

امیر گواهی، مسئول کمک‌های مردمی ستاد مقابله با کرونا خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک با اشاره به کمک های نقدی و غیر نقدی نیکوکاران هم استانی به آسیب دیدگان و خانواده های نیازمندان در این بحران درباره بخشی از این کمک های تقدیم شده اظهار کرد: در شهرستان بجنورد مجمع خیران سلامت یک میلیارد و 800 میلیون تومان کمک نقدی همچنین 10 میلیون تومان کمک نقدی یک پزشک بجنوردی مقیم استرالیا برای تهیه تجهیزات بیمارستانی و درمانی این شهرستان اعطا و صرف شدند.

گواهی افزود: در این شهرستان یک مرکز نیکوکاری به مبلغ 10 میلیون تومان، یک هیات مذهبی به مبلغ 30 میلیون تومان، تجار اتاق بازرگانی 400 میلیون تومان ، یک نیکوکار 93 میلیون تومان، خیران مسجد انقلاب 19 میلیون تومان کمک نقدی، یک موسسه خیریه 400 کیلوگرم برنج، دو جودو کار نام آور این شهرستان مبالغ نقدی، خانواده های متوفیان مبلغ شش میلیون تومان کمک نقدی به منظور تهیه اقلام بهداشتی و غذایی برای خانواده های نیازمند مناطق مختلف شهر بجنورد تقدیم کردند که در همین زمینه ها نیز صرف شدند.

وی همچنین بیان کرد: در این شهرستان، کوهنورد بین المللی بجنوردی به مبلغ 20 میلیون تومان شیلد تهیه و به بیمارستان امام حسن بجنورد تقدیم کرد همچنین اصناف بجنوردی نیز 40 میلیون تومان کمک نقدی و چهار طاقه پارچه برای دوخت ماسک تقدیم کردند.

وی افزود: سه هیات مذهبی در این شهرستان 198 میلیون تومان کمک نقدی از مردم جمع آوری و در قالب تهیه بسته های غذایی میان هزار و 204 خانوار نیازمند توزیع کردند.

گواهی خاطر نشان کرد: گروه های جهادی این شهرستان  نیز 412 کوچه را ضد عفونی کردند.

افزون بر این، مالکان 100 واحد تجاری در این شهرستان در مجموع 200 میلیون تومان از کرایه های خود را به مستاجران شان بخشیدند.

وی همچنین گفت: در این شهرستان دو روانشناس مشاوره های رایگان به خانواده ها ارائه دادند و گروه های ورزشی و هنری نیز با اجرای برنامه های زنده در فضای مجازی به ارائه برنامه های ورزشی و هنری برای بییندگان خود پرداختند.

مسئول کمک‌های مردمی ستاد مقابله با کرونا خراسان شمالی در ادامه با اشاره به شهرستان اسفراین و اعلام جمع آوری 957 میلیون تومان کمک های نقدی و غیر نقدی نیکوکاران این شهرستان اظهار کرد: از جمله این کمک ها ، 807 میلیون تومان از سوی نیکوکاران و یک دندانپزشک تقدیم و برای خرید تجهیزات بیمارستان امام خمینی این شهرستان همچنین خرید تعدادی دام برای قربانی و توزیع گوشت میان نیازمندان صرف شد.

وی خاطر نشان کرد: مجتمع صنعتی فولاد اسفراین نیز 150 میلیون تومان کمک نقدی تقدیم و برای خرید تجهیزات آزمایشگاهی بیمارستان امام خمینی این شهرستان هزینه شد.

وی در بخش دیگری از سخن خود به شهرستان شیروان نیز اشاره و با اعلام تقدیم 280 میلیون تومان کمک نقدی و غیر نقدی از سوی نیکوکاران این شهرستان، عنوان کرد: از جمله این کمک ها در این شهرستان، بخشش کرایه واحدهای تجاری واقع در پاساژ ها از سوی  مالکان به مستاجران شان بوده است.

گواهی گفت: یک کارگاه خیاطی نیز نسبت به دوخت مانتو و پوشاک پرستاران بیمارستانی این شهرستان اقدام کرد.

وی افزود: تعدادی از نیکوکاران این شهرستان برای توزیع 18 هزار قرص نان میان نیازمندان کمک کردند.

وی یادآور شد: فرهنگیان این شهرستان با حضور در محلات به ارائه آموزش ها برای مقابله با شیوع بیماری کرونا اقدام و بسته های غذایی را نیز میان خانواده های نیازمند تقدیم کردند.

مسئول کمک‌های مردمی ستاد مقابله با کرونا خراسان شمالی همچنین با اشاره به شهرستان مانه و سملقان و با اعلام تقدیم 78 میلیون تومان کمک های نقدی نیکوکاران این شهرستان، بیان کرد: این کمک ها برای تهیه و توزیع مواد غذایی و بهداشتی برای خانواده های نیازمند این شهرستان صرف شد.

وی در ادامه عنوان کرد: در شهرستان راز و جرگلان نیز نیکوکاران و خیران سلامت در این شهرستان 72 میلیون تومان به منظور تهیه و توزیع مواد غذایی میان خانواده های نیازمند و پنج میلیون تومان نیز برای خرید تجهیزات مورد نیاز درمانگاه غلامان تقدیم کردند.

گواهی در خاتمه گفت: در شهرستان جاجرم نیز با کمک های نیکوکاران 60 میلیون تومان بسته های غذایی و بسته های بهداشتی تهیه و میان خانواده های نیازمند توزیع شده اند.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک