سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۱۱/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۷:۳۴ - اذان ظهر:۱۲:۴۵:۴۹ - اذان مغرب:۱۹:۵۷:۴۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۸۲۹۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۲/۰۲ - ساعت ۱۲:۴۵

افزایش ۵ برابری سطح زیر کشت کلزا در اسفراین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسفراین گفت: در سال زراعی جاری سطح زیر کشت کلزا در این شهرستان از ۵۰ هکتار به ۲۵۰ هکتار افزایش یافته است که با رشد 5 برابری همراه بوده است.
افزایش ۵ برابری سطح زیر کشت کلزا در اسفراین,

به گزارش سپهرآیین، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسفراین در حاشیه بازدید از مزارع کلزای این شهرستان اظهارکرد:در سال زراعی جاری سطح زیر کشت کلزا در این شهرستان از ۵۰ به ۲۵۰ هکتار افزایش یافته است که جهش قابل ملاحظه ای است.

 تاج آبادی افزود: سرما و سیل در فروردین ماه سال جاری علاوه بر باغ ها و مزارع گندم و جو ، به حدود ۱۰۰ هکتار از مزارع کلزا از ۳۰ تا ۹۰درصد خسارت وارد کرد و در حال حاضر حدود ۱۵۰ هکتار از مزارع کلزا باقی مانده که شرایط مناسبی دارند.

وی گفت:جهت حمایت از کلزاکاران ، مقداری بذر،کود و ریزمغذی در اختیار آنان قرار داده شده و به تعدادی از آنان نیز از محل اعتبارات صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی ، وامهای کم بهره داده شده است.

تاج آبادی گفت:در اجرای فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی)در جهت حرکت به سمت خودکفایی دانه های روغنی ، این حرکت در استان و شهرستان آغاز شده و در سالهای آینده نیز گسترش خواهد یافت و جهاد کشاورزی شهرستان نگاه ویژه ای جهت توسعه و حمایت از کلزا کاران خواهد داشت.


انتهای پیام/اسماعیل زاده 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک