شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۳۰/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۷:۲۱ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۱۸ - اذان مغرب:۱۷:۰۳:۴۵

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس کرونا | کد خبر: ۲۸۲۸۳۲۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۲/۰۴ - ساعت ۱۲:۴
مدیرعامل سازمان پسماند خراسان شمالی خبر داد:

توزیع ۲۰۰ بسته غذایی میان زباله گردهای مرکز خراسان شمالی

روح الله عظیمی به اشاره به اینکه در سطح شهر بجنورد 203 زباله گرد فعالیت دارند، گفت: از محل کمک های جمع آوری شده خیران و ادارات 200 بسته غذایی تهیه و تا قبل از آغاز ماه مبارک رمضان میان زباله گردهای بجنورد توزیع می شوند.
توزیع 200 بسته غذایی میان زباله گردهای مرکز خراسان شمالی ,

روح الله عظیمی، مدیرعامل سازمان پسماند خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار عصراترک درباره توزیع این بسته های غذایی میان زباله گردها اظهار کرد: از روز سوم اسفند ماه 98 همزمان با شیوع بیماری کرونا در کشور با توجه به اینکه آگاهی کاملی از گستردگی این بحران در دسترس نبود، پیش بینی هایی برای مدیریت زباله گردها در نظر گرفته شد.

عظیمی با اشاره به اینکه در شهرستان بجنورد، مرکز خراسان شمالی 64 انبار ضایعاتی وجود دارد، گفت: در گام نخست برای آگاه سازی افراد شاغل در این انبارها، از طریق تماس تلفنی و انجام مکاتبات، آموزش هایی در زمینه چگونگی رعایت بهداشت فردی به آنان ارائه و این امر تا قبل از 15 اسفند انجام شد.

وی گفت: در نیمه دوم اسفند ماه گذشته با جدی تر شدن بحران کرونا و شیوع آن در کشور همچنین استان خراسان شمالی جلسه ای با حضور اداره کنندگان انبارهای ضایعاتی مرکز استان برگزار شد.

وی افزود: برای جلوگیری از ایجاد تنش میان مجموعه شهرداری بجنورد و انبارداران ضایعاتی، از این انبارداران درخواست شد که تمامی این انبارها تا اطلاع ثانوی تعطیل شوند و این انبارداران این اقدام را به صورت داوطلبانه انجام دهند.

مدیرعامل سازمان پسماند خراسان شمالی خاطرنشان کرد: در راستای این دستورالعمل تعداد زیادی از انبارداران این شهر با هدف همکاری، به صورت داوطلبانه نسبت به تعطیلی انبارهایشان اقدام کردند و آنانیکه که از این قانون سرپیچی کرده بودند، انبارهایشان تعطیل شد.

وی افزود: همکاری این مجموعه تا 20 فروردین به خوبی پیش رفت، اما با توجه به اینکه خزانه زباله گردها محدود است، بعد از گذشت این مدت زمان به صورت مخفیانه کارشان را آغاز کردند.

وی در ادامه عنوان کرد: از اوایل فروردین ماه 99 نیز با کمک خیران و بسیج مستضعفان بسته هایی شامل اقلام بهداشتی تهیه و جلوی درب منازل زباله گردها توزیع شد.

عظیمی همچنین با اعلام اینکه موسسه مردم نهاد پیوند در استان مبلغ 10 میلیون تومان از سوی خیران جمع آوری  کرده، همچنین شهرداری بجنورد نیز مبلغ 10 میلیون تومان وسازمان صمت استان نیز یک تن برنج پاکستانی اختصاص داده بودند، گفت: این کمک های نقدی و غیر نقدی اشاره شده برای کمک به خانواده زباله گردهای شهر بجنورد توزیع شدند.

وی در ادامه با اشاره به وجود 203 زباله گرد در مرکز استان، گفت: از محل کمک های جمع آوری شده خیران و ادارات بسته های غذایی تهیه شده به مبلغ 130 هزار تومان تا قبل از آغاز ماه مبارک رمضان میان این زباله گردها توزیع می شوند.

وی با اشاره به اینکه فعالیت این قشر در سطح شهر پذیرفته شده نیست، عنوان کرد: در حال حاضر این افراد از این طریق اقدام به تهیه منبع مالی خانواده شان می کنند و با توجه به وضعیت فعلی جمع آوری آنها امکان نخواهد داشت.

مدیرعامل سازمان پسماند خراسان شمالی گفت: طی جلسه ای که با حضور نمایندگان مرکز بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی و محیط زیست استان در روز گذشته برگزار شد، پیشنهاد شده است که دستورالعمل و پروتکلی برای زباله گردها تعریف شود که آنان طبق پروتکل های بهداشتی فعالیت داشته باشند در غیر این صورت از فعالیت آنها جلوگیری خواهد شد.

عظیمی عنوان کرد: با توجه به اینکه با این پیشنهاد مخالفت شد، تاکنون تصویب پروتکل بهداشتی برای ادامه فعالیت زباله گرد ها در شرایط فعلی به نتیجه نرسیده است.

 

انتهای پیام/ رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک