پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۶:۲۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۱ - اذان مغرب:۱۷:۰۴:۵۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس کرونا | کد خبر: ۲۸۲۸۳۵۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۲/۰۶ - ساعت ۱۲:۵
سرپرست معاونت صنایع دستی خراسان شمالی مطرح کرد:

خسارت ۲/۵ میلیاردی کرونا بر صنایع دستی استان/لزوم ورود صنعتگران به بازاریابی مجازی

سرپرست معاونت صنايع دستی، اداره کل میراث فرهنگی خراسان شمالی گفت: تولیدات و فروش صنایع دستی استان طی دو ماه گذشته به علت شیوع بیماری کرونا و مسدود شدن صادرات در کشور بیش از دو و نیم میلیارد تومان خسارت مالی متحمل شدند.
خسارت 2.5 میلیاردی کرونا بر صنایع دستی استان/لزوم ورود صنعتگران به بازاریابی مجازی,

محمدرضا قهرمانیان، سرپرست معاونت صنايع دستی، اداره کل میراث فرهنگی خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک اظهار کرد: در خراسان شمالی حدود 15 هزار و 700 صنعتگر در هشت گروه رشته صنایع دستی شامل دست بافته های داری، نساجی سنتی، رودزی سنتی، پوشاک سنتی، صنایع فلزی، ساز سنتی و پیشه های وابسته فعالیت دارند.

قهرمانیان در ادامه با اشاره به بحران شیوع بیماری کرونا در سطح کشور و استان اظهار کرد: صنعتگران فعال در حوزه صنایع دستی استان طی دو ماه گذشته هر چند تولید محصولات صنایع دستی خود را متوقف نکردند، با این وجود، در زمینه فروش محصولات خود دچار مشکل شدند.

وی اعلام کرد: در حوزه صنایع دستی استان اغلب صنعتگران به علت بروز این بیماری و عدم فروش محصولات شان  طی دو ماه گذشته بیش از دو و نیم میلیارد تومان ضرر مالی را متحمل شدند.

وی در ادامه با یادآوری این مطلب که بخش عمده ای از بازار فروش محصولات صنایع دستی استان در بازارهای خارجی است و محصولات تولیدی حوزه صنایع دستی استان به این بازارها صادر می شوند، عنوان کرد: با شیوع این بیماری و تحت تاثیر قرار گرفتن امر صادرات در کشور، صنعتگران استان نیز از این بحران متحمل خسارت مالی شدند.

سرپرست معاونت صنايع دستی، اداره کل میراث فرهنگی خراسان شمالی همچنین خاطر نشان کرد: با این وجود، صنعتگران فعال استان در رشته های زیورآلات، سفال و سرامیک و چوب از قبیل مشبک و منبت در حوزه صنایع ستی استان طی دو ماه گذشته از طریق فضای مجازی توانسته اند محصولات خود را در بازار داخلی کشور به فروش برسانند و از این وضعیت خسارت چندانی را متحمل نشدند.

وی در بخش دیگری از سخن خود با بیان اینکه این اداره کل در سال جدید تشویق و هدایت صنعتگران استان برای فروش محصولات تولیدی خود از طریق سایت های مورد تایید وزارت میراث فرهنگی و صنایع دستی کشور را در دستور کار دارد، خاطر نشان کرد: در عین حال، برخی از صنعتگران استان مدتی قبل از شیوع بیماری کرونا، از طریق سایت دست آوا که پارک علم و فناوری استان آن را طراحی کرده بود به فروش محصولات خود ورود کرده بودند.

قهرمانیان در خاتمه اعلام کرد: در سال جاری، هر زمانکه شرایط کنونی به وضعیت عادی بازگردد، درصدد هستیم که با برگزاری نمایشگاه ها و حتی اعزام صنعتگران به نمایشگاه های صنایع دستی کشور کمک کنیم تا بخشی از ضرر مالی این صنعتگران استان جبران شود.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک