پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۱۲/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۸:۴۸ - اذان ظهر:۱۲:۴۵:۳۹ - اذان مغرب:۱۹:۵۶:۲۵

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۸۴۰۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۲/۰۹ - ساعت ۷:۵۹
مدیر کل تعاون و کار خراسان شمالی در پاسخ به عصر اترک اعلام کرد:

مواجه مشمولان بیمه بیکاری با کمبود منابع مالی دولت/معرفی ۱۲۰ طرح به بانک ها بابت اعمال قانون

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: مشمولان دریافت بیمه بیکاری در کشور و استان پایش و شناسایی شده اند، با این وجود، در حال حاضر دولت برای اعطای بیمه بیکاری سه ماهه به آنان با کمبود منابع مالی مواجه شده است.
مواجه مشمولان بیمه بیکاری با کمبود منابع مالی دولت/معرفی 120 طرح به بانک ها بابت اعمال قانون,

حسن نوری، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی در این باره در پاسخ به خبرنگار عصر اترک اظهار کرد: طی دو ماه گذشته به علت شیوع بیماری کرونا پنج هزار و 916 نفر شاغل بیکار شده در استان در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بابت دریافت بیمه بیکاری ثبت نام کرده اند.

نوری تصریح کرد: از این تعداد ثبت نام کننده، چهار هزار و 60 نفر که پرداخت بیمه بیکاری را درخواست داشته اند مشمول دریافت بیمه بیکاری شده اند.

وی در ادامه با بیان اینکه اسامی این مشمولان را مرحله به مرحله به سازمان تامین اجتماعی استان بابت دریافت بیمه بیکاری به این درخواست کنندگان ارسال خواهیم کرد، گفت: در مرحله نخست، هفته گذشته اسامی هزار و 14 نفر از آنان را به سازمان تامین اجتماعی استان ارسال کردیم.

با این وجود، وی اذعان کرد: بخشی از منابع مالی پرداخت بیمه بیکاری به مشمولان باید از محل سازمان برنامه و بودجه کشور و بخشی نیز از محل صندوق بیمه بیکاری کشور تامین شوند تا بیمه بیکاری سه ماهه ( اسفند 98 و فروردین و اردیبهشت 99 ) پرداخت شوند که متاسفانه دولت با کمبود منابع مالی برای پاسخگویی به تمام مشمولان دریافت بیمه بیکاری کشور مواجه شده است.

پوشش 1100 کارگر  استان در رزمایش کمک های مومنانه /اعطای کمک هزینه حمایتی دولت به 16 هزار خانوار نیازمند استان

حسن نوری، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی درباره تهیه بانک اطلاعاتی کارگران روز مزد، فصلی و ساختمانی استان به منظور دریافت بسته های معیشتی نیز اعلام کرد: این اداره کل به دستور استاندار در این زمینه ورود کرد که طی دو مرحله انجام بررسی هزار و 100 کارگر ساختمانی، روزمزد و فصلی که تحت پوشش دو نهاد کمیته امداد و بهزیستی نبودند در سطح استان شناسایی شدند.

نوری گفت: اطلاعات و اسامی این کارگران شناسایی شده در اختیار قرارگاه رزمایش همدلی و کمک های مومنانه در استان قرار گرفته است تا مشمول دریافت بسته های معیشتی ای که این قرارگاه از محل کمک های نقدی خیران تهیه می شود، قرار بگیرند.

در عین حال، وی اذعان کرد: هنوز بانک اطلاعاتی کارگران روزمزد، فصلی و ساختمانی استان که تحت پوشش دو نهاد حمایتی استان نیستند به طور دقیق کامل نشده است.

وی افزود: در گذشته از تمامی کارگران درخواست کرده بودیم که برای ثبت نام مراجعه کنند، با این وجود، اغلب آنان به این درخواست اهمیت ندادند.

نوری درباره اعطای کمک هزینه حمایتی دولت به مبلغ 200 تا 600 هزار تومان به خانواده های نیازمندی که تحت پوشش هیچیک از نهادهای حمایتی نیستند نیز اظهار کرد: در این زمینه یک میلیون خانوار مشمول این کمک هزینه شدند که در خراسان شمالی 16 هزار و 800 خانوار این کمک هزینه را دریافت کردند.

ایجاد 8 هزار فرصت اشتغال در استان از محل تسهیلات اشتغالزا/22 میلیارد تومان انحراف در صرف تسهیلات اشتغالزا

حسن نوری، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی در بخش دیگری از سخن خود به اعطای تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری به متقاضیان هم استانی نیز اشاره و اعلام کرد: در مرحله نخست از اجرای اعطای این تسهیلات، سهم خراسان شمالی 370 میلیارد تومان بود که استان توانست بیش از 400 میلیارد تومان معادل 110 درصد از این تسهیلات را جذب کند.

نوری گفت: 400 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری در استان به پنج هزار و 177 طرح اعطا و در همین راستا هشت هزار و 237 فرصت اشتغال نیز ایجاد شد.

وی عنوان کرد: در نیمه دوم سال گذشته از این طرح هایی که تسهیلات دریافت کرده بودند پایش انجام شد و در این بررسی 12  طرح که 22 میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده بودند ( معادل کمتر از 10 درصد) انحراف در صرف تسهیلات دریافتی را داشتند، شناسایی و به بانک های استان به منظور اعمال قانون معرفی شدند.

فوت 9 نفر کارگر به علت حادثه ناشی از کار در استان، طی سال گذشته

حسن نوری، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی در خاتمه درباره حوادث ناشی از کار در استان نیز اعلام کرد: طی سال گذشته در استان 48 حادثه ناشی از کار رخ داد که 9 نفر بر اثر این حوادث فوت شدند.

نوری افزود: بیشترین حوادث ناشی از کار در شهرستان بجنورد و در ساختمان سازی ها اتفاق افتاده اند.

وی خاطر نشان کرد: طی سال گذشته بیش از پنج هزار مورد اخطار در زمینه رفع نواقص در کارگاه های سطح استان، داده شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی یادآور شد: در سال گذشته در سطح استان به 21 هزار نفر ساعت آموزش ایمنی ارائه داده ایم.

انتهای پیام/قهرمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک