چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۱۲/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۸:۴۸ - اذان ظهر:۱۲:۴۵:۳۹ - اذان مغرب:۱۹:۵۶:۲۵

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۸۴۰۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۲/۰۹ - ساعت ۱۰:۲۲
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری رازوجرگلان خبر داد:

باز پس گیری ۱۴ هزار متر مربع از اراضی ملی در جرگلان

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری رازوجرگلان از باز پس گیری ۱۴ هزار متر مربع از اراضی ملی این شهرستان خبر داد .
باز پس گیری ۱۴ هزار متر مربع از اراضی ملی در جرگلان,

الیاس یزدانی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری رازوجرگلان در گفتگو با عصر اترک گفت: اراضی باز پس گرفته شده در بخش جرگلان در محدوده شهر یکه سعود و روستای مزارلق قرار دارد که در راستای حفاظت و حراست از عرصه های ملی از دست متصرفین باز پس گرفته شد .

 

وی ادامه داد : این اراضی در تعطیلات نوروز مورد تعرض و تصرف قرار گرفته بود که با پیگیری قضایی توسط واحد حقوقی این اداره و همکاری خوب دستگاه قضایی و دادستان شهرستان احکام قطعی صادر و متصرفین محکوم به رفع تصرف از اراضی ملی و پرداخت خسارت شدند .

 

وی بیان کرد: همچنین با هماهنگی داستان عمومی و انقلاب شهرستان و توسط نیروهای یگان حفاظت این اداره و همکاری نیروی انتظامی نسبت به تصرف این اراضی اقدام و اراضی به انفال مسترد و همچنین سه باب منزل مسکونی نیز که به صورت غیر قانونی در این اراضی احداث شده بود قلع و قمع شد.

 

یزدانی در تشریح وظایف و تکالیف قانونی مربوط به یگان حفاظت از منابع طبیعی و انفال ادامه داد : مجموعه منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رازوجرگلان در راستای حراست از مراتع و بخصوص در اجرای تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع کشور همواره از تمام  ظرفیت های موجود بهره برده است .

 

وی افزود: این اداره به صورت شبانه روزی آماده دریافت هرگونه اخبار و در مورد تخریب، تصرف، آتش سوزی و بخصوص ساخت و ساز غیر مجاز در عرصه های منابع طبیعی بوده و شماره تلفن ۱۵۰۴ امداد جنگل و مرتع در هر ساعت از شبانه روز آماده گزارش های مردمی است.

 

گفتنی است شهرستان رازوجرگلان دارای 107 هزار هکتار مرتع و 70 هزار هکتار جنگل است است.

خبرنگار: رحیمی

انتهای پیام/


 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک