دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۶/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۳:۴۵ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۳۵ - اذان مغرب:۱۷:۰۸:۱۳

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس کرونا | کد خبر: ۲۸۲۸۵۵۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۲/۱۷ - ساعت ۸:۵۶

والدین به حساسیت رفتار با کودکان در دوران قرنطینه خانگی توجه ویژه کنند

کارشناس سلامت اجتماعی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با بیان اینکه با اشاره به تعطیلی مهدهای کودک و مدارس، از والدین خواست تا با حساسیت ویژه ای با کودکان خود در قرنطینه خانگی رفتار کنند.
والدین به حساسیت رفتار با کودکان در دوران قرنطینه خانگی توجه ویژه کنند,

به گزارش گروه دریافت خبر عصراترک، راضیه ولیان پور اظهار کرد: والدین در وضعیت کنونی باید برنامه ریزی منظم و درستی برای شبانه روز داشته باشند تا نظم ویژه روزهای کرونایی جای بی نظمی و بی برنامگی را بگیرد.


وی با بیان اینکه در عین حال والدین باید حساسیت‌های رفتار با کودکان را در این موقعیت بدانند، ادامه داد: این روزها نگرانی درباره وضعیت کودکان در منازل، به ویژه در خانواده های شلوغ افزایش داشته و به تبع در موارد متعددی برخوردهای جسمی و کلامی با کودکان گزارش می شود.


وی با بیان اینکه شروع قرنطینه در شرایطی که مردم چندان آمادگی کافی نداشتند، موجب مشکلاتی در خانواده ها شد، خاطرنشان کرد: شرایطی پیش آمده که کودکان همه روزه در منزل هستند و این نوع حضور رو در رو و مستقیم والدین و فرزندان منجر به بروز یک سری تعارضات در خانه می شود.


ولیان پور با بیان اینکه این تعارضات ممکن است تعارضات فعلی یا قبلی باشند که حل نشده و اکنون دوباره پراهمیت می شود، تصریح کرد: همه این مشکلات در کنار مشکلات دیگر والدین مثل نداشتن درآمد یا نداشتن پس انداز باعث ایجاد تنش در خانه می شود.


کارشناس سلامت اجتماعی معاونت بهداشتی اظهار کرد: برای حل این تنش‌ها نیاز به یکسری مهارت وجود دارد که از طریق سامانه 4030 مشاوره های لازم به خانواده ها ارائه می شود.

انتهای پیام/ رحمانی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک