چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۷/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۴:۳۹ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۳۰ - اذان مغرب:۱۷:۰۷:۰۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس کرونا | کد خبر: ۲۸۲۸۵۵۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۲/۱۷ - ساعت ۸:۵۹
پزشک فوق تخصص گوارش دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی خبر داد:

۸۰ درصد از مبتلایان به کووید ۱۹، بی علامت یا دارای علایم خفیف هستند

عضو هیات علمی و پزشک فوق تخصص گوارش دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: حدود 80 درصد موارد مبتلایان به بیماری کووید 19 بی علامت یا دارای علایم خفیف تا متوسط هستند و 15 درصد با علایم شدید و نیاز به بستری مراجعه می کنند.
80 درصد از مبتلایان به کووید 19، بی علامت یا دارای علایم خفیف هستند,

به گزارش گروه دریافت خبر عصراترک، مسلم سلطانی ، عضو هیات علمی و پزشک فوق تخصص گوارش دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اعلام این خبر گفت: دوران کمون بیماری کووید 19 حدود 14 روز است به طور متوسط طی 4 تا 5 روز پس از تماس، علایم آشکار می شود.

سلطانی  با بیان این که طیفی از بیماری ممکن است از بی علامت تا پنومونی شدید، سندروم دیسترس حاد تنفسی و مرگ ایجاد شود، اظهار داشت: در 5 درصد موارد شرایط بیمار بحرانی شده و ممکن است نیازمند بستری در آی سی یو باشد.

وی از دست دادن حس بویایی و چشایی را نیز جزو علایم مبتلایان به این بیماری برشمرد و عنوان کرد: علایم گوارشی نظیر بی اشتهایی، دل درد، تهوع، استفراغ و اسهال جزو علایم جدید بیماری گزارش شده است که باید مدنظر بیماران و پزشکان باشد.

وی خاطرنشان کرد: فرد با شرح حال سرفه خشک، لرز، گلودرد همراه با تنگی نفس با یا بدون تب که با عامل اتیولوژیک دیگری قابل توجیه نباشد، جزو موارد مشکوک تلقی می شود.

سلطانی بیمار دارای تب و یا علایم تنفسی با هر شدتی را جزو موارد مشکوک اعلام کرد و گفت: اگر کارکنان بهداشتی درمانی و بیماران تب دار با سابقه تماس نزدیک با مورد محتمل یا قطعی بیماری کووید 19 در عرض 14 روز قبل از شروع علایم بیماری را داشته باشند، جزو موارد مشکوک محسوب می شوند.

وی اضافه  کرد: فرد با تایید آزمایشگاهی ویروس ناشی از کووید 19 صرف نظر از وجود علایم و نشانه های بالینی و ارتباط نزدیک، مورد قطعی تلقی می شود.

وی  با بیان این که علایم گوارشی در این بیماری ممکن است با شدت متفاوتی بروز کند، اظهار داشت: تلاش های ما برای آگاهی از علایم گوارشی اولیه بیماری و تشخیص و جداسازی زودرس و در نتیجه دخالت درمانی زودهنگام و جلوگیری از انتقال بیماری در تحقیقات آینده ما باید به کار گرفته شود.

انتهای پیام/ رحمانی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک