چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۸/۳/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۸۶۰۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۲/۲۰ - ساعت ۱۹:۴
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی:

ثبات آمار تعداد مبتلایان به کرونا در شهرستان فاروج

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: با اعلام نتایج قطعی آزمایش های انجام شده، تا ظهر 20 اردیبهشت، 1255 نفر در خراسان شمالی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد آمار فوتی ها نیز به 96 نفر افزایش یافت.
ثبات آمار تعداد مبتلایان به کرونا در شهرستان فاروج,

به گزارش صبح فاروج و به نقل از وبدا دکتر سید احمد هاشمی گفت: متاسفانه موارد بستری در بیمارستان به دلیل بیماری کووید ۱۹ در استان رو به افزایش است.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم به سمت نزولی شدن آمار مبتلایان پیش برویم، رعایت پروتکل های وزارت بهداشت، همکاری همه جانبه مردم و رعایت فاصله گزاری اجتماعی بخصوص در صنوف ضروری است.

دکتر هاشمی تاکید کرد: تغییر رفتار افراد در سطح جامعه در شرایط شیوع بیماری کووید ۱۹ نگران کننده است و کار ما را مشکل تر می کند.

وی با بیان این که بیماران با حال و شرایط بدتری مراجعه می کنند، تصریح کرد: آمار مراجعه کنندگان در بجنورد نسبت به دیگر شهرستان های استان بالاتر است، اما طی روزهای اخیر بیشتر مراجعه کنندگان از راز و جرگلان و مانه و سملقان هستند که هشدار جدی برای فاصله گزاری اجتماعی را می طلبد.

وی خاطرنشان کرد: به منظور کنترل بیماری، رعایت فاصله گزاری اجتماعی در شهرها و روستاها ضروری است و باید جدی تلقی شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: با اعلام نتایج قطعی آزمایش های انجام شده، تا ظهر 20 اردیبهشت، 1255 نفر در خراسان شمالی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد آمار فوتی ها نیز به 96 نفر افزایش یافت.

دکتر سید احمد هاشمی در توضیح آمار مبتلایان قطعی این بیماری به تفکیک شهرستان ها نیز اظهار داشت: در شهرستان های بجنورد 594 نفر، شیروان 164 نفر، فاروج 86 نفر، مانه و سملقان 115 نفر، جاجرم 40 نفر، گرمه 28 نفر، راز و جرگلان 67 نفر و اسفراین 161 نفر بطور قطعی به بیماری کووید ۱۹ دچار شده اند.️

وی با تقدیر از زحمات کارکنان بهداشتی و درمانی استان خاطرنشان کرد: با کوشش های شبانه روزی انجام پذیرفته تاکنون 537 نفر از مبتلایان به این بیماری بهبود و از مراکز درمانی در سطح استان مرخص شده اند.

وی افزود: آزمایش 1618 نفر از موارد مشکوک نیز منفی گزارش شده است و هم اکنون 152 بیمار مشکوک به ابتلا به کووید 19 در بیمارستان های سطح استان بستری هستند.

 انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک