چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۸/۴/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۸۶۶۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۲/۲۴ - ساعت ۱۰:۴۳
فرماندار شهرستان فاروج:

بازارچه زعفران در فاروج ایجاد می شود

مسعود صادق گفت: با توجه به گلایه کشاورزان و جلسات کارشناسی که در جهاد کشاورزی و فرماندری برگزار شد به این نتیجه رسیدیم که حتما بازارچه زعفران در شهرستان احداث شود.
 بازارچه زعفران در فاروج ایجاد می شود,

به گزارش صبح فاروج، مسعود صادق فرماندار شهرستان فاروج گفت: در سال گذشته و در فصل برداشت زعفران متاسفانه ما در شهرستان مشکلاتی داشتیم و یک انحصاری در خرید زعفران پیش آمده بود که منجر به این شد قیمت این محصول نسبت به سایر شهرستان های همجوار بسیار پایین تر باشد.

 وی افزود: نظر به گلایه کشاورزان و جلسات  متعدد کارشناسی که در جهاد کشاورزی و فرماندری برگزار شد، به این نتیجه رسیدیم که حتما بازارچه زعفران در شهرستان احداث شود.

صادق از بین رفتن انحصار خرید گل زعفران و ایجاد رقابت در بین خریداران را از مزایای تشکیل بازارچه زعفران عنوان کرد.

وی ادامه داد: تفاوت قیمت بر اساس  کیفیت محصول از مزایایی است که باعث می‌شود گل زعفران با قیمت مناسب تر و کیفیت مطلوب تری به فروش برسد.

فرماندار فاروج گفت: فضایی در نظر گرفته شده که بعد از کارشناسی یک بازارچه زعفران در طراز کشاورزان ایجاد شود تا مردم دغدغه سال گذشته را نداشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: انشالله با ایجاد بازارچه زعفران تمام خرید و فروش گل زعفران در کل سطح شهرستان و بصورت متمرکز  و فقط در غرفه های  این بازارچه صورت خواهد گرفت.

شهرستان فاروج 2هزاروپانصد هکتار زعفران قابل برداشت دارد که 5درصد تولید زعفران کل کشور است و کماکان این روند توسعه ای در کشت این محصول در شهرستان ادامه دارد.

انتهای خبر/م.شادکام

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک