چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۸/۴/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس کرونا | کد خبر: ۲۸۲۸۶۹۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۲/۲۵ - ساعت ۸:۴۱

بیماری های شکمی علامت کووید ۱۹ در کودکان

به گفته محققان، سرفه یا سایر مشکلات تنفسی تنها علائم اولیه ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در کودکان نیست.
بیماری های شکمی علامت کووید ۱۹ در کودکان,

محققان در این مطالعه پنج کودک پذیرش شده در بیمارستان با علائم دستگاه گوارش را که بعداً مبتلا به کووید ۱۹ تشخیص داده شدند را بررسی کردند.

به گفته محققان، کودکان دچار کسالت و اسهال که تب داشته یا سابقه قرارگیری در معرض کروناویروس را دارند باید مشکوک به ابتلاء به بیماری کووید ۱۹ تلقی شوند.

دکتر «ون‌بین لی»، سرپرست تیم تحقیق از بیمارستان تانگجی چین، در این باره می‌گوید: «این کودکان به دلیل مشکلات غیرمرتبط نظیر سنگ کلیه یا ضربه به سر به بخش اورژانس مراجعه کرده بودند. ابتلاء به ذات الریه در آنها قبل یا بلافاصله بعد از پذیرش در بیمارستان از طریق سی تی اسکن تأیید شد و سپس ابتلاء آنها به بیماری کووید ۱۹ محرز شد.»

وی در ادامه می‌افزاید: «درحالیکه علائم ابتدایی آنها غیرمرتبط بود و علائم بیماری کووید ۱۹ آنها در ابتدا خفیف یا نسبتاً پنهان بود، چهار کودک از ۵ کودک دارای علائم دستگاه گوارش بودند.»

به گفته لی، «بروز اولیه علائم گوارشی در برخی کودکان مبتلا به بیماری کووید ۱۹ حاکی از آن است که این عفونت می‌تواند از طریق دستگاه گوارش روی دهد چراکه نوعی گیرنده‌های سلول‌های ریه که موردهدف کروناویروس جدید قرار می‌گیرند در روده‌ها هم یافت می‌شوند.»

براساس این یافته‌ها، در مناطق دارای اپیدمی این ویروس، کودکان دارای علائم دستگاه گوارش، بخصوص همراه با تب و یا سابقه قرارگیری در معرض این بیماری، باید مشکوک به ابتلاء به این ویروس تشخیص داده شوند.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک