پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۸/۴/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۸۷۵۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ساعت ۸:۴۶
واکنش دانشگاه علم و صنعت به بازگشایی دانشگاه‌ها از ۱۷ خرداد؛

حضور دانشجویان صرفا برای امتحانات پایان‌ترم خواهد بود

رئیس دانشگاه علم و صنعت با تأکید بر اینکه برنامه دانشگاه برای پذیرش حضوری دانشجویان تا دو هفته آینده اعلام خواهد شد، گفت: در حال برنامه‌ریزی برای جداسازی آزمون‌های پایان ترم دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد هستیم تا این دانشجویان در بازه زمانی متفاوت برای امتحانات پایان ترم خود در دانشگاه‌ها حضور پیدا کنند.
حضور دانشجویان صرفا برای امتحانات پایان‌ترم خواهد بود,

دکتر جبارعلی ذاکری در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب در خصوص پذیرش حضوری دانشجویان و وضعیت امتحانات پایان ترم نیمسال تحصیلی جاری گفت: در حال بررسی این موضوع هستیم که آیا می‌توانیم از ۱۷ خرداد پذیرش حضوری دانشجو داشته باشیم یا نه و هنوز در این زمینه به توافق جمعی نرسیده‌ایم. البته مشکلی در بحث پذیرش حضوری دانشجویان در دانشگاه نداریم، فقط در بخش خوابگاه‌ها با مشکل مواجه هستیم.

وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر دانشجویانی که بومی و مقیم تهران هستند، از امکانات دانشگاه علم و صنعت اعم از آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها، کتابخانه و مرکز کامپیوتری دانشگاه استفاده می‌کنند، اما مشکلی که با آن مواجه و در حال بررسی این موضوع هستیم، بخش پذیرش حضوری دانشجویان در مراکز خوابگاهی است که در این خصوص نیز دنبال راهکاری هستیم تا ببینیم با چه تمهیداتی می‌توانیم حضور دانشجویان در خوابگاه‌ها برای زمان امتحانات پایان ترم را فراهم کنیم.

رئیس دانشگاه علم و صنعت خاطر نشان کرد: در حال حاضر به فکر جدا کردن دانشجویان دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد برای شرکت در آزمون‌های پایان ترم تحصیلی جاری هستیم؛ ولی هنوز به نتیجه مشخص نرسیده‌ایم و تا دو هفته آینده در این زمینه تصمیم‌گیری خواهد شد.

دکتر ذاکری با تأکید بر اینکه آزمون‌های دوره کارشناسی دانشگاه علم و صنعت قطعا حضوری برگزار خواهد شد، گفت: برگزاری آزمون‌های دو دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد در بازه زمانی جداگانه و متفاوت خواهد بود تا تراکم دانشجویان در خوابگاه‌ها به حداقل برسد.

وی با تأکید بر اینکه دانشگاه‌ علم و صنعت در ترم جاری فقط برای امتحانات پایان ترم باز خواهد بود، اظهار کرد: آموزش مجازی دانشجویان ما ۱۷ خرداد به پایان می‌رسد و ۱۴ خرداد آخرین روز تقویم آموزشی ما خواهد بود، به جز درس‌های عملی آموزش سایر درس‌ها تا این تاریخ به اتمام خواهد رسید.

رئیس دانشگاه علم و صنعت از آغاز امتحانات پایان ترم دانشجویان از تاریخ ۲۴ خرداد خبر داد و گفت: در حال حاضر دانشگاه برای انجام کارهای مطالعاتی دانشجویان تحصیلات تکمیلی فعال هست، به طوری که طی ۱۵ روز گذشته بیش از ۱۰۰ نفر از دانشجویان ما به صورت حضوری و غیرحضوری که اغلب آن‌ها حضوری بود، از تز خود دفاع کرده‌اند؛ بنابراین رفت و آمد دانشجویی در دانشگاه وجود دارد، اما از دو هفته آینده سرعت بیشتری خواهد گرفت.

رئیس دانشگاه علم و صنعت در خصوص برنامه دانشگاه برای برگزاری ترم تابستان نیز گفت: ترم تابستان فقط برای دانشجویانی که درس‌های عملی و آزمایشگاهی داشتند، برگزار خواهد شد. در واقع دانشجویانی که دروس عملی آن‌ها در ترم جاری نیمه تمام اعلام شد و نتوانستند در آزمایشگاه‌ها حضور پیدا کنند، در انتهای امتحانات پروژه دو، سه هفته‌ای برای آموزش‌های آن‌ها خواهیم داشت، اما به طور کلی کلاس‌های حضوری تابستان نخواهیم داشت.

انتهای پیام

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک