دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۶/۱/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۳:۳۲:۲۸ - اذان ظهر:۱۲:۳۸:۳۶ - اذان مغرب:۲۰:۱۷:۳۹

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس کرونا | کد خبر: ۲۸۲۸۷۷۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۲/۳۰ - ساعت ۸:۳۹

محدودیت مصرف زولبیا و بامیه در شرایط شیوع بیماری کرونا

عضو هیات علمی و متخصص تغذیه دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: مصرف زولبیا و بامیه به دلیل عامل تهدید کننده سلامت و شرایط شیوع بیماری کرونا بهتر است محدود و یا حذف شود.
محدودیت مصرف زولبیا و بامیه در شرایط شیوع بیماری کرونا,

به گزارش گروه دریافت خبر عصراترک، امید توپچیان گفت: زولبیا و بامیه جزو اقلام غذایی مصرفی در ماه رمضان است که مصرف بالایی در این ماه دارد و استفاده از آن می تواند به دلیل روش تهیه و مواد مورد استفاده در تهیه آن مضرات زیادی برای مصرف کنندگان داشته باشد.

 توپچیان اظهار داشت: در شرایط شیوع بیماری کرونا عدم تماس افراد تهیه کننده و یا رعایت دقیق موازین بهداشتی در تهیه و بسته بندی این محصول از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید در اولویت قرار گیرد.

وی تاکید کرد: بهتر است زولبیا و بامیه در کارگاه هایی با مجوز بهداشتی و یا بسته بندی مکانیزه به همراه آرم سازمان غذا و دارو باشد تا حداقل از تماس نداشتن افراد با این محصول اطمینان حاصل شود و به طور کلی مصرف این دو محصول حداقل در ماه رمضان امسال به منظور پیشگیری از بیماری کرونا توصیه نمی شود.

وی نسبت به خرید زولبیا و بامیه که به شکل روباز و در معرض آلودگی بوده و یا در فروشگاه هایی با سطح بهداشت پایین عرضه می شود، هشدار داد و خاطر نشان کرد: مطمین شدن از بهداشت کامل ، سلامت مواد اولیه وتوجه به خرید از مراکز معتبر قبل از مصرف زولبیا و بامیه در شرایط کنونی را جدی تلقی کنید.

انتهای پیام/ رحمانی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک