ایسنا/زنجان مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان گفت: بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین‌اجتماعی استان و افراد تحت تکفل آنان از اول خرداد برای تمدید اعتبار دفترچه‌های خود به کارگزاری‌ها مراجعه نکنند." /> پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک
پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۸/۴/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۸۸۱۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۳/۰۱ - ساعت ۱۴:۱۴
مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان:

برای درج اعتبار دفترچه، به کارگزاری‌ها مراجعه نکنید

ایسنا/زنجان مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان گفت: بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین‌اجتماعی استان و افراد تحت تکفل آنان از اول خرداد برای تمدید اعتبار دفترچه‌های خود به کارگزاری‌ها مراجعه نکنند.
برای درج اعتبار دفترچه، به کارگزاری‌ها مراجعه نکنید,

مسعود علی‌یاری در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با طرح حذف درج اعتبار دفترچه‌های درمانی و جایگزینی آن با سامانه استحقاق درمان، اظهار کرد: این طرح در راستای حذف تدریجی دفترچه درمانی و برای تسهیل در ارائه خدمات درمانی به بیمه‌شدگان تامین‌اجتماعی، مستمری‌بگیران و افراد تحت تکفل آنان در همه مراکز درمانی اعم از ملکی و غیرملکی طرف قرارداد و همچنین کاهش مراجعه مخاطبین ذی‌ربط به شعب و کارگزاری‌های رسمی سازمان و با هدف ایجاد رضایت‌مندی آنان فراهم شده است.

وی افزود: اول خرداد سال‌جاری بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین‌اجتماعی استان و افراد تحت تکفل آنان نیازی به مراجعه به کارگزاری‌های رسمی سازمان تامین‌اجتماعی برای تمدید اعتبار دفترچه‌های درمانی نخواهد بود.

این مسئول تصریح کرد: بررسی و کنترل استحقاق درمان بیمه‌شدگان، مستمری‌بگیران دولت مستمری‌بگیران سازمان تامین‌اجتماعی استان و افراد تحت تکفل آنان ضمن رعایت اصول و قواعد بیمه‌ای در بخش سرپایی در همه مراکز درمانی اعم از ملکی و غیر ملکی طرف قرارداد با این سازمان و پزشکان با استفاده از یکی از روش‌های جایگزین (غیر حضوری) انجام خواهد شد.

مدیرکل تامین‌اجتماعی استان با بیان اینکه یکی از روش‌های جایگزین شامل APP MOBILE ،USSD ،SMS  و نرم‌افزارهای تحت وب (http://medical.tamin.ir و http://darmaan.tamin.ir) به شرح راهنمای کاربری پیوست انجام خواهد شد، ادامه داد: قابل ذکر است فرآیند اخذ استحقاق درمان در بخش بستری ضمن رعایت اصول و قواعد رفع همپوشانی‌های درمانی سازمان‌های بیمه‌گر پایه همچنان به قوت خود باقی است.

علی‌یاری اظهار کرد: سامانه‌های چهارگانه استعلام استحقاق درمان به نحوی طراحی شده است که در صورت استعلام از سوی مراکز درمانی طرف قرارداد با سازمان تامین‌اجتماعی اعم از پزشکان، بیمارستان‌ها و مراکز پاراکلینیک دارا بودن یا نبودن استحقاق درمان را در تاریخ استعلام کرده و کد رهگیری نیز برای آنان صادر می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در سامانه ذکر شده برای شخص بیمه‌شدگان سازمان تامین‌اجتماعی امکان آگاهی از تاریخ استحقاق درمان نیز پیش‌بینی شده است و در صورت استعلام شخص بیمه شده تاریخ اتمام استحقاق درمان نیز به وی اعلام می‌شود، افزود: همه مراکز درمانی طرف قرارداد با سازمان تامین‌اجتماعی اعم از پزشکان، مراکز پاراکلینیک، داروخانه‌ها، درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها موظف به استحقاق درمان از یکی از روش‌های ذکر شده در بنده یک است.

این مسئول در رابطه با فرزندان ذکور، خاطرنشان کرد: در صورتی‌که فرزندان ذکور بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران (۱۹ سال تمام) به دلیل  ارائه نکردن گواهی تحصیلی معتبر دانشگاهی و همچنین فرزندان اناث آنان ارائه نکردن اصل شناسنامه در سرویس استحقاق درمان فاقد حمایت درمانی باشند، تا زمان برقراری تعامل الکترونیکی با پایگاه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، ارائه خدمات درمانی برای این دسته از فرزندان مطابق ضوابط و روال جاری انجام خواهد شد.

انتهای پیام

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک