پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۸/۴/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس گفتگو | کد خبر: ۲۸۲۸۸۲۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۳/۰۲ - ساعت ۹:۴۲
یک رزمنده عملیات بیت المقدس:

شهدای دهه هفتادی مصداق ایستادگی تمام قد جوانان پای انقلاب هستند/ قدس، خرمشهری که آزاد می شود

تقارن روز جهانی قدس با سالروز آزادی خرمشهر، آزادی قریب الوقوع قدس، قبله اول مسلمین عالم را در آینده را به ذهن متبادر می کند، چراکه قدس مدافعانی به وسعت آزادگان جهان دارد و طبیعی است که امید به آزادی قدس، می تواند بسیار پررنگ تر از امید به آزادی خرمشهر باشد.
شهدای دهه هفتادی مصداق ایستادگی تمام قد جوانان پای انقلاب هستند/ قدس، خرمشهری که آزاد می شود,

به گزارش عصر اترک،  با توجه به تقارن سالروز فتح خرمشهر و روز قدس  به سراغ رزمندگانی که عاشقانه به ندای « هل من ناصر ینصرنی » رهبرشان لبیک گفتند، رفتیم و در این میان قرار مصاحبه را با رزمنده ای گذاشتیم که با وجود سن کم سابقه حضور در عملیات بیت المقدس را داشته است.

برات محمد ثابتی پور متولد 1341، رزمنده سالهاي دفاع مقدس که چهارم فروردین ماه سال ۶۱ بعنوان بسیجی عازم جبهه های جنگ علیه باطل شد.

 وی  در عملیات هایی همچون بیت المقدس ، قادر ، رمضان حضور داشته و با فرماندهانی از جمله شهید چراغچی و محمد باقر قالیباف همرزم بوده است، همچنین خاطراتی از شهید آهنی و  شهید آزادی  از فرماندهان  گردان آن زمان در ذهن دارد.

این رزمنده دفاع مقدس می گوید: در خانواده ای بزرگ شدم که مادر بنده هر چند سواد مدرسه ای نداشتند اما از فهم و درک خوبی از مسایل داشتند و واژه ی دفاع و رشادت برایشان تازگی نداشتبنده فرزند ارشد خانواده ای بودم 6 پسر داشت، مادرم پیشنهاد رفتن من بعنوان فرزند بزرگ خانواده به جبهه را داشت و با افتخار راضي به حضور من در جبهه بود. یادم می آید که زمان اعزام  دو ماه تا آخر سال تحصیلی مانده بود و چون بنده دانش آموز ممتاز بودم، می خواستم بعد  از زمان برگزاری امتحانات به جبهه بروم که مادرم ماجرای خواب خود را برایم تعریف کرد که در خواب امام خمینی (ره) را دیده که تا درب منزل ما می آیند اما وارد منزل نمی شوند و وقتی مادرم علت را می پرسند و ایشان در عالم خواب می گویند که درست نیست شما ۶ پسر داشته باشید و حال آنکه آتشی در خرمن همسایه افتاده و شما کاری نکنید.

ثابتی پور ادامه میدهد: با تعدادی این عزیزان در ارتباط هستیم روز به روز هم این دوستی مستحکمتر می شود. بعضی از  دوستان در جبهه شهيد شدند از جمله سردار شهید نظیف و شهید قرنی ، شهيد موسوی، شهید سدیدی ،شهید یا حقی شهید اکبریان که این بزرگواران در همین عملیات بیت المقدس به شهادت رسیدند .

وی با بیان اینکه همه جنگ خاطره بود و برای تک تک لحظاتش می شود کتابها خاطره نوشت، ادامه می دهد: اگر روزی جنگی رخ دهد، صددرصد حاضرم كه فرزندانم  را براي دفاع از خاك وطنم به جنگ بفرستم زيرا كه وطن چيزي نيست بتوان آن را با چيزي معامله كرد. خوشبختانه بصیرت جوانان این زمانه شاید خیلی بیشتر از زمان ما نیز باشد و هست همینطور که می بینیم شهدای دهه هفتادی داریم و جوانان تمام قد پای این انقلاب حاضر هستند.

این رزمنده عملیات بیت المقدس می گوید: دفاع مقدس، درس زندگي و مقاومت و ایثار  را به ما آموخت به همین دلیل مشكلاتي كه الان در زندگي براي امثال ما پيش مي آيد خيلي راحت و قابل تحمل تر است زيرا كه سختي هاي زمان جنگ قدرت تحمل و صبر ما را بالا برده است.

ثابتی پور در خصوص روزآزادی خرمشهر اظهار می کند: می دانید گرمای طاقت فرسایی در این فصل در شهرهای جنوبی مثل خرمشهر حاکم است .ما همین که از بیسیم و رادیو خبر پیروزی و آزادسازی خرمشهر پخش شد از شدت شادمانی دوان دوان در آن گرما به سمت خاکریزها و مشغول شادی و  خوشحالی بابت این پیروزی شدیم.

این رزمنده در پاسخ به این سئوال که با توجه به همزمانی عملیات بیت المقدس و روز قدس امسال به نظر شما می شود، روز آزادی قدس را هم جشن گرفت؟می گوید: با توجه به وعده صادق مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه اسرائیل نابود خواهد شد، حتما این اتفاق می افتد و رزمندگان اسلام که روزی خرمشهر را فتح کردند، قدس را هم آزاد خواهند کرد. حضرت آقا گفتند خرمشهر ها در پیش است و بی شک جوانان این مرز بوم آماده خلق حماسه ها هستند و همانطور که خدا خرمشهر را آزاد كرد، قدس را هم خدا ازاد خواهد كرد.

ثابتی پور ادامه می دهد: امروز شايد خيلي از شرايط نسبت آن زمان تغيير كرده و وسايل ارتباط جمعي بين جوانان نفوذ زيادي داشته است اما اين جوانان نيز اهل همين آب و خاك هستند و ايراني هستند و مردم ايران همواره ثابت كرده اند كه در سختي ها پشتيبان هم هستند و قطعا براي دفاع از ميهن عزيزمان ايران جان فشاني مي كنند.

 

انتهای پیام/ حسن آبادی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک