شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۷/۱۱/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۳:۴۱:۰۵ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۱۶ - اذان مغرب:۲۰:۲۴:۴۱

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس ورزشی | کد خبر: ۲۸۲۸۸۴۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ - ساعت ۸:۳۹

فرجی: سرمربی اختیار لازم را نداشته باشد، فدراسیون باید مسئولیت نتایج را بپذیرد

نایب رئیس سابق فدراسیون کشتی گفت: منطق می‌گوید لبه تیز سمت سرمربی است، آیا رئیس فدراسیون همه شکست‌ها و مسائل را می‌پذیرد؟
فرجی: سرمربی اختیار لازم را نداشته باشد، فدراسیون باید مسئولیت نتایج را بپذیرد,
مرتضی فرجی ، پیرامون چرخه انتخابی تیم ملی کشتی اظهار داشت: به نظر من برگزاری مسابقه انتخابی تیم ملی، یک اصل لازم برای کشتی است اما سرمربیان تیم‌های ملی هم باید اختیاراتی داشته باشند. بد و خوبِ نتیجه گردن سرمربی است، بنابراین قانونی باید وضع شود، که سرمربی در آن نقش پررنگی داشته باشد چون لبه تیز نقدها به سوی اوست و این کاملا واضح و روشن است.

وی افزود: اگر انتخابی هم نگذارند، اهمیت کار برداشته می‌شود، برای کشتی گیر انگیزه‌ای نمی‌ماند که در مسابقات شرکت کند. انگیزه مسابقه، انتخاب شدن است. اصل باید انتخابی باشد ولی سرمربی حکمیت داشته باشد. یعنی اینطور نباشد که تا کشتی گیر در انتخابی اول شد، صاحب دوبنده تیم ملی شود. نباید اینطور باشد که یکی پشت گود نشسته، قانونی وضع کند، هیچ سرمربی این را قبول نمی‌کند، آن وقت شکستی پیش بیاید، سرمربی می‌رود. کار تداوم ندارد. سرمربیگری خود رسول خادم، محمد بنا، منصور برزگر را در نظر بگیرید، یا خود حبیب الله بلور در گذشته، چرا آنها موفق می‌شدند؟ همیشه عبدالله موحد می‌رفت چون طلا می آورد، یا در وزن ابوطالب طالبی، سرمربی او را انتخاب می‌کرد چون او مدال می گرفت. اینها را باید لحاظ کنند، اگر هدف فقط انتخابی و پایبندی به آن است و انتظاری بابت کسب مدال نیست، که این امری جداگانه است اما اگر قرار است مدال المپیک بگیریم، باید حتما باید نظر سرمربی اعمال شود.

نایب رئیس سابق فدراسیون کشتی با اشاره به حاشیه‌هایی که در مورد این چرخه ایجاد شده، خاطرنشان کرد: قهر کردن هم کار درستی نیست، باید منطقی بحث کنند، صحبت کنند و به نتیجه برسند، بد است که بگویند نمی‌آییم. منطق می‌گوید لبه تیز سمت سرمربی است، آیا رئیس فدراسیون همه شکست‌ها و مسائل را می‌پذیرد؟ یا بعد سرمربی باید بابت نتایج پاسخگو باشد؟ همه اینها را باید لحاظ قرار داد. زمانی که علیرضا دبیر برای المپیک انتخاب شد، کتفش خراب بود، برزگر روی او اعتقاد داشت، انتخابش کرد، آنجا فدراسیون نظر منصور برزگر را پذیرفت. اینجا هم فدراسیون باید نظر سرمربی را بپذیرد. آیا دبیر اعتقاد بر این دارد که انتخابش اشتباه بوده؟ در مورد رفتن او به المپیک، نظر سرمربی‌اش اعمال شده است. ما هم اعتقاد داریم نظر برزگر در آن مقطع درست بوده، من آن زمان نایب رئیس فدراسیون بودم، وقتی گفت «نه، باید دبیر برود» نظرش لحاظ شد.فرجی ادامه داد: شاید ما به عنوان هیئت رئیسه اعتقاد داشتیم که تصمیم درستی نیست، ولی سکوت کردیم چون سرمربی تیم ملی نظرش این بود که این کشتی گیر به درد من می‌خورد. فکر نمی‌کنم هیچ جای دنیا نفر اول بلافاصله انتخاب شود. پس هیئت ژوری چه کاره است؟ آبرو و حیثیت سرمربی در میان است. تیم نتیجه بگیرد، فدراسیون موفق بوده، تیم نتیجه نگیرد، سرمربی ناموفق بوده است. یا فدراسیون کل مسئولیت را به گردن بگیرد، یک نفر را بگذارد که تیم را تمرین بدهد و تیم را اعزام کند، یا نه، این سرمربی اختیارات دارد و مسئولیت هم با خودش هست. من اعتقادم این است که انتخابی تیم ملی به شایسته ترین شکل ممکن برگزار شود ولی در یکی دو وزن شاید سرمربی نظرش چیز دیگری باشد و باید به آن احترام بگذاریم.

انتهای پیام/ تسنیم

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک