چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۸/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۵:۳۳ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۵ - اذان مغرب:۱۷:۰۵:۵۷

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۲۸۸۴۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ - ساعت ۱۲:۱۳
عضو هیئت علمی دانشگاه بجنورد عنوان کرد:

تحریم های آمریکا علیه ناجا دست و پا زدن برای حفظ قدرت است

محمد شیخ زاده با بیان اینکه تحریم های آمریکا علیه ایران اقدام جدیدی نیست، گفت: تحریم هایی که آمریکا هر روزه اعمال می کند دست و پا زدن هایی نهایی برای نجاتش و حفظ قدرتش در بین سایر دولت هاست.
تحریم های آمریکا علیه ناجا دست و پا زدن برای حفظ قدرت است,

محمد شیخ زاده، عضو هیئت علمی دانشگاه دولتی بجنورد در گفتگو با خبرنگار عصراترک با محکوم کردن تحریم ناجا از سمت آمریکا اظهار داشت: تحریم های آمریکا برای مردم ایران عمل جدیدی نیست، بلکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، آمریکا تحریم های زیادی در زمینه های مختلف ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی در کشور ایران نقش تامین امنیت را برعهده دارد، گفت: آمریکا علی رغم تمامی تحریم ها و فشارهایی که به کشور ایران وارد می کند نتوانسته تاثیرگذاری خاصی داشته باشد،  بنابراین این تحریم ها که لحاظ می کند معنایی جز دلخوشی برای آمریکا نخواهد داشت.

شیخ زاده با اشاره به اینکه کشور ایران با پیشرفت در حوزه های مختلف علمی، اجتماعی، سیاسی توانسته اقتدارش را به دنیا ثابت کند، افزود: در چالش بیماری کرونا ، ایران با توجه به تمامی تحریم هایی که وجود داشت توانست به خوبی این بیماری را مدیریت کند و با تمام توان پای کار ایستاده اند، این در حالی است که در کشور پرادعایی همچون آمریکا این بیماری کنترل نشده و در حال افزایش است و کمبودهایی زیادی را برای کادر درمان و مردم ایجاد کرده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه بجنورد خاطرنشان کرد: کشور ایران در برابر تحریم ها و فشار نه تنها کم نمی آورد، بلکه پتانسیل بالقوه اش، فعال می شود، صادرات بنزین و فرآورده های نفتی در حال حاضر به کشور ونزولا شاهدی بر این قضیه است.

شیخ زاده یادآور شد: موازنه قدرت در دنیا در حال جابجا شدن است و تمامی این تحریم هایی که آمریکا هر روزه اعمال می کند دست و پا زدن هایی نهایی برای حفظ قدرتش در بین سایر دولت هاست.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران امنیت داخلی کشور را برعهده دارد و در این راستا شهدای زیادی را تقدیم کرده است و هیچ گونه وابستگی به خارج از کشور ندارند و با دانش بومی به دستاوردهای مهمی دست پیدا کرده است.

این کارشناس مسئول با اشاره به اینکه آمریکا از اقدامات ناجا در مقابل تروریسم در منطقه، احساس خطر کرده است، گفت: آمریکا در مقابل هر اقدامی که باعث اختلال در اموراتش شود، تلاش می کندآن را محدود کند و با توجه به اقدامات و نقش تاثیرگذار ناجا در منطقه، آمریکا این بار این گروه را در لیست تحریم هایش  قرار داده است.

 

انتهای پیام/ رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک