سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۶/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۳:۴۵ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۳۵ - اذان مغرب:۱۷:۰۸:۱۳

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۲۸۹۰۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ساعت ۹:۵۲

روح غرب وحشی از دل مینیاپلیس بیرون زد

در چهارمین روز اعتراضات به قتل نژادپرستانه "جورج فلوید" توسط پلیس، تجمع معترضان در نزدیکی کاخ سفید به بسته شدن این ساختمان منجر شد.
روح غرب وحشی از دل مینیاپلیس بیرون زد,

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ چند وقتی از مرگ عجیب یک سیاه پوست امریکایی دیگر در این کشور نمی گذرد که شهر مینیاپلیس جهنم اعتراضات مردمی علیه این اقدام ضد بشری و نژاد پرستانه پلیس این کشور شده است. 

وقتی نیروی پلیس بدون اعتنا و با خونسردی تمام، زانوی خود را بر گردن فرد سیاه پوست با دست های بسته گذاشته بود و به جملات آخر وی که التماس می کرد «نمی تواند نفس بکشد» بی توجهی می کرد دوربین ها این صحنه رقت‌ بار را ثبت و ضبط می کردند. 

 

موضوع قتل انقدر آشکار است که حتی نیازی به توصیف و توضیحات اضافه نیست. 

 

 

در چهارمین روز اعتراضات به قتل نژادپرستانه "جورج فلوید" توسط پلیس، تجمع معترضان در نزدیکی کاخ سفید به بسته شدن این ساختمان منجر شد.

 

رئیس‌جمهور آمریکا ضمن «اراذل و اوباش» خواندن کسانی که علیه خشونت پلیس آمریکایی با رنگین‌پوستان تظاهرات می‌کنند، تهدید کرد: «زمانی که غارتگری شروع شود، شلیک هم شروع می‌شود».

 

 

سناتور کریس مورفی با انتقاد از مواضع ترامپ بیان می کند: «پس‌ از آنکه بی‌کفایتی ترامپ موجب مرگ ۱۰۰ هزار نفر براثر ابتلا به ویروسی مرگبار شد، اکنون او مرگ دموکرات‌ها و شلیک به معترضان را درخواست می‌کند.وقتی به بدترین سناریو در زمان ریاست جمهوری ترامپ فکر می‌کردم، اذعان می‌کنم که هرگز این به ذهنم خطور نمی‌کرد.»

 

«سناتور باب کیسی» نیز درباره تصمیمات دولت آمریکا می گوید: «هیچ رئیس‌جمهوری نباید هرگز خواستار خشونت علیه هم‌میهنان آمریکایی ما شود.»ز

 

جالب است بعد از چند روز اعتراضات مردمی پلیس قاتل شهروند سیاه‌پوست در مینیاپولیس دستگیر شد.

 

در پی کشته شدن یک مرد سیاهپوست به دست پلیس آمریکا در شهر مینیاپلیس در ایالت مینه سوتا، اوضاع در شهر دنور در ایالت کلرادو نیز بسیار پرتنش است تا جایی که یک راننده خودرو عمداً یکی از معترضان را زیر گرفت.

 

 

پلیس ایالت مینسوتا، «درک چائووین» افسر پلیسی که با فشردن زانویش بر گردن «جورج فلوید» شهروند سیاه پوست آمریکایی،‌ باعث مرگش شد را بازداشت کرد اما موضوع این که  ضرب و شتم و قتل سیاه پوستان امریکایی به رویه پلیس این کشور تبدیل شاه است. 

 

 

همچنین شاهد تبعیضات دیگر در این مسائلی همچون رسیدگی به بیماران کروواسی در این کشور هستیم. بیش از ۱۰۰ هزار امریکایی قربانی ویروس کووید ۱۹  شده اند و مردم در حالی با نگرانی این موضوع را دنبال می کنند که دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور مطرح می کند که امریکایی ها باید شکرگزار باشند که دولت وی توانسته این بیماری را مدیریت کند.

 

رهبر معظم انقلاب اخیرا در طی دو سخنرانی نسبت به واقعیت غرب وحشی بیان کرده اند: ««در نمایش اخلاق عمومی هم شکست خوردند، یعنی با همه‌ ادعاهایی که می‌شود و بعضی از غربزدگان در غیر کشورهای غربی از جمله متأسفانه در کشور خودمان نسبت به مسائل اخلاقی غربی، مبالغات و این‌ها می‌کنند، در این هم این‌ها شکست خوردند که خب ملاحظه کردید نمونه‌اش همین خالی کردنِ فروشگاه‌ها است. آقای رئیس‌جمهور برای من نقل کردند که در یکی از کشورهای اروپایی که ایشان اسم بردند، من اسم نمی‌آورم حالا، ساعت اول صبح کامیون می‌آید دم فروشگاه جنس را آنجا خالی می‌کند، یک ساعت بعد فروشگاه خالی است. می‌ریزند مردم جنس را می‌برند، کجا می‌برند؟ در خانه‌ها، در انبارهای خانه.» ( ۱۳۹۹/۰۲/۲۱)

 

 

وی افزود: « یکی از سناتورهای غربی همین چند روز گفته بود که غرب وحشی زنده شده؛ این حرف آن‌ها است. ما وقتی که می‌گوییم در غرب یک روح وحشی‌گری وجود دارد که با ظاهر آراسته و ادکلن‌زده و کراوات بسته‌اش منافاتی ندارد، بعضی‌ها تعّجب می‌کنند و انکار می‌کنند، این را حالا خودشان می‌گویند.»( ۱۳۹۹/۱/۲۱)

 

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک